| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat ar costa o reparatie la service la un s9+ am nevoie de sudura la pini de baterie? Daca ati avut aceeasi problema cat v-a luat?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

ți-am mai răspuns odată dar se pare că degeaba!

| AureliusTPU a răspuns (pentru sierra1):

Si ce ai scris? Nu renunt la telefonul meu ca sa il fac

| RoCkKiD a răspuns:

Nu iti sudeaza nimeni nimic la un telefon, daca nu cumva e vreun model de colectie si chiar nu poti inlocui nimic din el si o sa te taxeze cat pentru 3 telefoane.

Telefoanele in ziua de azi sunt modulare, daca ti s-a bulit mufa de alimentare, e un modul cu tot cu ea care se schimba. Eu l-am gasit mai jos cu 50 RON, mai pune vreo 100-300 care o sa iti ia aia de la service infunctie de oras si cat de cunoscut e servicul la care mergi si ala e pretul.

Vezi ca dupa reparatie telefonul nu o sa mai fie rezistent la apa.

https://www.etelefon.ro/......g965f.html

| AureliusTPU a răspuns (pentru RoCkKiD):

Eu nu zic de mufa ci de la placa de baza care are pini care se duc in baterie pentru a se putea incarca

| RoCkKiD a răspuns (pentru AureliusTPU):

Suna la un service si vorbeste cu ei, preturile difera mult de la zona la zona, cine stie ce preturi au pe alnga tine.

Faza e ca daca nu cumva e ceva extrem de simpplu ai sanse sa ajungi pana in 1000 de lei cu reparatia daca trebuie inlocuita placa de baza si la pretul ala mai bine iei alt telefon.

| AureliusTPU a răspuns (pentru RoCkKiD):

Ok

| AureliusTPU a răspuns (pentru RoCkKiD):

Nu e adevarat ca telefonul va fi protejat de spatele nou care nu e crapat ca are un lipici tip Samsung

| AureliusTPU a răspuns (pentru RoCkKiD):

Si eu zic de la pini de la placa de baza care intra in baterie