| AureliusTPU a întrebat:

Cam cat ar costa o reparatie la service la un s9+ am nevoie de sudura la pini de baterie,plasticul care tine placa de baza, la difuzorul de jos trebuie lipit firele si eroarea la mufa ca zice ca temperatura telefonului e scazuta si nu se poate incarca.Va rog sa scrie cine stie sigur

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu cred că se leagă cineva la cap cu așa ceva - iți schimbă toată placa de bază

| AureliusTPU explică (pentru sierra1):

Am un prieten care a avut aceeasi problema cu desprinderea pinilor de la placa de baza spre baterie si cu 50 de lei a rezolvat

| sierra1 a răspuns (pentru AureliusTPU):

Tu: "Cam cat ar costa o reparatie la service la un s9+ am nevoie de sudura"

tot tu: "un prieten care a avut aceeasi problema...cu 50 de lei a rezolvat"

de ce ne mai chinui dacă ȘTII TU?

| AureliusTPU explică (pentru sierra1):

Eu zic de cat costa toate la un loc si nu chinuii pe nimeni voi raspundeti daca vreti

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim cît costă, mergi si intreaba i tu.

| ancaval a răspuns:

La un service ai știi mai sigur care este prețul corect.
Eu nu aș mai repara un telefon. Nu are rost, nu știu cât ține. Și tot în reparații cu el?
Nu mai bine îți cumperi altul? Poate ai fi mai câștigat! Mai ales că ai spus că ar fi mai multe probleme la el.

| AureliusTPU explică (pentru ancaval):

Da, sunt probleme dar sunt minore si e s9+ nu e chiar asa de ieftin si am date pe el nu pot nici sa imi iau alt telefon daca e mai slab ca m-am obisnuit cum merge cu ecranul curbat, etc.si sa imi iau altul mai nou nu prea as cheltuii bani

| ancaval a răspuns (pentru AureliusTPU):

Am înțeles. Cel mai bine ar fi să mergi la mai multe service-uri din oraș, ca să vezi prețurile. Și apoi mergi unde îți convine mai mult.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Trebuie facuta o constatare, problema cu eroarea de temperatura este de la flex-ul cu incarcarea wireless iar pentru restul trebuie vazut.
Mergi la un service sa vada despre ce este vorba, ai mai jos niste adrese daca esti din Bucuresti:

https://www.mobitel.ro/display-samsung-s9-plus/

https://www.servicetelefoanegsm.ro/service-samsung/

| AureliusTPU explică (pentru MobitelServiceGSM):

Multumesc dar eu nu stau in Bucuresti