| marian5946 a întrebat:

Cam de o saptamana cartela de la telefon pierde semnalul si imi apare E in loc de 3G. Posibil sa fie o problema de la telefon sau de la cartela? Am incercat si alta cartela si functioneaza normal.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca sunt probleme la retea in zona in care te afli. Asa mi se intampla si mie cand eram in zona fara semnal/retea..etc.
Cel mai probabil asta este.
Daca vezi ca tot nu merge incearca alta cartela sau ceva

Răspuns utilizator avertizat
| marian5946 explică (pentru MakeLoveNotWar):

Un s6

Răspuns utilizator avertizat
| marian5946 explică (pentru MakeLoveNotWar):

Am Vodafone, posibil sa fie e problema cu reteaua? Inainte aveam 3G acum am E, plus ca nu am semnal in casa.

Răspuns utilizator avertizat
| marian5946 explică (pentru MakeLoveNotWar):

Este la fel si in slotul 2, am incercat cartela in alt telefon si merge.Am incercat alta cartela in telefonul meu si merge, chiar nu stiu ce are.

Răspuns utilizator avertizat
| marian5946 explică (pentru MakeLoveNotWar):

Cartela are vreo 6 ani.

Răspuns utilizator avertizat