| Derosa a întrebat:

Cand joc pe telefonul meu fortnite si conectez maneta de playstation 4 pentru a ma juca, tastele din meniu si in joc sunt amestecate. Am umblat in setări si am pus toate setările exact cum sunt pe playstation de exemplu x sare (pătrat) ia arma, dar tot amestecate sunt. Dar cand intru pe telefonul unui prieten cu aceași maneta si setările puse la fel la el merge si tastele sunt corecte. Stie cineva cum se poate rezolva asta? Este posibil sa fie o problema de la telefonul meu?

1 răspuns:
| sociallife a răspuns:

Hey in primul rand unele telefoane da eroare la controale, cred ca si telefonul tau ar putea sa mearga (p.s nu stiu modelu), daca nu merge iti sugerez sa schimbi telefonul cu unul combatibil cu ps4 sper ca te-am ajutat bye bye