| NemNUZ a întrebat:

Care e cel mai bun laptop din lume? Vreau raspunsuri de la cei care se pricep, mersi happy. Funda

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Alienware si mac.

1 pentru gaming world is unul pentru business world.

Restul sunt cuprinse de amandoua.

PS: MSI Este cea mai penala firma happy. Low tech low price no guarantee that their *** will work.

Fereste-te de ei atat la componente cat si la all in one sau asamblari de laptopuri. Chinezarii in toate regula.

8 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Pai daca il vrei pentru gaming, te sfatuiesc sa alegi un desktop in loc de laptop! De obicei pentru o buna functionare a laptop`ului, iti trebuie cooler extern!
Eu am un laptop de 1 an, aproape de 1 an de la Toshiba cu :
-1 terra, 1000 GB HDD`ul
-Placa video de 4 GB AMD RADEON 7600 series
-Procesorul i5-2450M 2.5 GHz
-Mermorie RAM 6 GB
In momentul actual, toate jocurile aparute imi merg, laptop`ul e capabil sa le ruleze, cum ar fi : Crisys 3, tomb raider 2013, nfs most wanted 2012, assassyn's creed III, etc.
Toate piesele sunt DDR3!
Dar, daca ai vrea un desktop pentru gaming si ai da ceva bani pentru unul, sunt pe la 2.500-3000 EURO! Daca iei unul deala, vreo 10 ani o sa-ti ruleze absolul orice joc la High happy

| stroedaniel13 a răspuns:

Alienware este. dar este si foarte scump. un laptop ajungand si la suma de 200 milioane de lei vechi. Uite aici: http://bit.ly/14dSnst

Răspuns utilizator avertizat
| Manuela18 a răspuns:

Buna. Acum depinde pentru ce folosesti laptopul:muzica, jocuri, date personale, afaceri etc. Daca il folosesti pentru un anumit domeniu de exemplu jocuri atunci trebuie sa alegi un laptop cu o grafica foarte buna, baterie cu o autonomie mare, un hard bun etc. Laptopurile bune sunt cele de la Apple, Toshiba, Acer.

| Swiftt a răspuns:

Eu nu iti recomand sa iti iei laptop de la Apple. Se strica repede si costa mult reparatia si piesele. Eu iti recomand un laptop msi sau Acer. Msi este bun la jocuri, filme, muzica, si multe altele. Acer la fel. Mai este bun laptop si DELL. Eu recomand pentru tine un msi.

| vickvick a răspuns:

Am gasit un articol foarte tare referitor la cel mai bun laptop din lume. Este parea celor mai tari site-uri de review-uri din lume http://www.comparapreturi.com/cel-mai-bun-laptop-din-lume/