| DonGiani a întrebat:

Care e faza cu numerele +3556722311026 sau +355676037950? Îmi da bip și apare ca țară Albania dar când sun înapoi îmi apare apel încheiat. Voi ați pățit asta?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E deja renumita teapa cu numere din diverse tari cu suprataxa care te suna / dau beep doar ca sa suni sau sa raspunzi si sa te arda la factura

| ziftode a răspuns:

NUUUUUUUUUUUUUUU
NU SUNA INAPOI!
asta e teapa din ziua de azi, pentru fiecare sunat inapoi o sa platesti de o sa te rupa, SERIOS, alea sunt numere cu suprataxa, orice apel la ele o sa coste maximum posibil in prima secunda, tocmai le-ai facut cadou asta

dar, e o mica, mare veste buna, daca iti apare din prima "apel incheiat" atunci poate ca ai cartela prepay, si operatorul tau din Romania iti inchide apelul pentru, ca, constata ca nu ai atata credit pentru suprataxa

| DonGiani explică (pentru ziftode):

Am cartela prepay.

| Bula a răspuns (pentru DonGiani):

Ai avut noroc ca nu ai avut suficient credit pe cartela.
Altfel s-ar fi descarcat complet pentru suprataxa, cand le-ai apelat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu raspunde la numere pe care nu le stii si nu suna inapoi.

| francut a răspuns:

Tu inca nu ai auzit de numere cu suprataxa la apel? Nu suna inapoi. Si daca nu-i cunosti, e indicat sa nu raspunzi.

| Al3x998 a răspuns:

Da, am patit, nu stiu care e faza, dar nu raspunde, eu am blocat acele numere.

| Grosu_Valentin_1972 a răspuns:

Si eu am patit, am platit 950 de lei factura pe o luna, deoarece ma sunase ceva numar din Irak, eu asteptand un telefon de la o firma, am sunat inapoi, si apoi, bun de plata. Daca ti-a aparut apel incheiat imediat poate scapi. Sfatul meu este ca pe la ora 20:00 sa suni la Credit Info, sau cum ai tu, sa verifici daca ai sau nu cost suplimentar. Multa bafta.