| Roxy0108 a întrebat:

Care este cel mai bun telefon dintre:Nokia Lumia 610, Allview P3 si Motorola Defy Plus?
De ce?

Răspuns Câştigător
| JasonMcCann a răspuns:

Eu zic că Nokia, pentru ca sunt cele mai rezistente telefoane (trebuie să ai grijă de ele, deoarece sunt cu touch-screen). Alview P3 nu este prea bun, iar Motorola Defy Plus. Motorola în general nu sunt bune. Sper că te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| CCAdrian a răspuns:

Dintre toate Motorola Defy+ le bate fara nici o problema.De ce? Ei bine Motorola Defi+ lucreaza pe android 2.3 dar s-a lansat de curand android 4.0 si pentru acest telefon cea ce inseamna ca cum prinde putin Wi-Fi pac se face updateul la android.Acum memorile Pai ce sa zic Motorola defy + are o memorie interna de 2 GB mai mica decat Lumia cu 6GB dar la lumia nu poti adauga un slot de card totusi la motorila defy + poti adauga pana la 32 GB memorie interna Micro SD.Acum ca protectie dintre toate Motorola Defy + are cea mai buna protectie aceasta fiind :Corning Gorilla Glass.Una din cele mai rezistente ecrane de pe piata.Deci nu e nici o problema daca iti cade din mana.Camera: ei bine la acest capitol Motorola este identic cu Nokia deoarece aman doua au :5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash. Totusi la capitolul de camera Allview P3 castiga deoarece el are 8MP totusi nu e mare lucru deoarece si cu 5 MP pozele ies foarte frumoase.
Procesoarele : ei bine Motorola castiga la acest capitol avand : un procesor de 1 GHz Cortex-A8.
Nokia iesind pe locul 2 cu 800 MHz ARM Cortex-A5 iar Allview P3 pe locul 3 cu 670 Mhz.
Ei bine se pare ca din toate telefoanele date de tine Motorola Defy+ castiga. IEEE WINER big grin. happy

| aalinutzu532 a răspuns:

Nokia lumia 610 arata mai bine dar il dezavantajeaza sistemul de operare(windows phone) in comparatie cu celelalte care au android.acum depinde ce vrei de la el.