| KiraXander a întrebat:

Care este diferenta intre intre Samsung galaxy s4 si Samsung galaxy s4 LTE? si care este mai bun?
am auzit ca cel LTE are procesorul mai bun... este adevarat?

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

LTE inseamna 4G. De obicei la un telefon cand scrie ca are LTE (4G), inseamna ca are si specificatii mai bune. Samsung Galaxy S4 LTE are procesor mai mare.

3 răspunsuri:
| Edimbc a răspuns:

Diferenta e ca LTE este acea varianta mini existand multe diferente: prima ar fi procesorul la LTE(mini) fiind dual core nu Quad core, apoi rezolutia: 1080 x 1920 si la cea mini 540 x 960 apoi camera: 13 Mp si la cea mini 8 Mp apoi memoria interna: 16 Gb si la cea mini 8 Gb.Mai sunt cateva diferente dar minore.Si de asemenea bateria este de 2600 mAh si la cea mini(LTE) de 1900 mAh.
In concluzie cea LTE este evident mai inferior in performanta dar la fel si pretul difera mult.
Sper ca te-am lamurit.

| Blaesar a răspuns (pentru Edimbc):

LTE nu inseamna mini...

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Edimbc):

Te inseli amarnic, LTE nu inseamna mini sau ca este telefonul mai slab, te sfatuiesc sa mai citesti odata ce este LTE-ul, si dupa aia sa comentezi.
Apropo, cand un telefon are LTE inseamna ca are 4G.