| iulain13 a întrebat:

Care ma sfatuiti sa-mi cumpar vonino speed star s sau Acer cloudmobile s500? Avand in vedere ca Acer e mult mai scump.

9 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Asta depinde de tine! Ce vrei mai mult? UnTELEFON S-AU O TABLETA?
Vezi aici:

http://www.vonino.ro/speedstar_s

si:

http://www.gsmarena.com/acer_cloudmobile_s500-4542.php

| iulain13 explică (pentru stlucian):

As opta pentru tableta avand in vedere ca este mult mai buna si este si ieftina

| stlucian a răspuns (pentru iulain13):

Deci ti-ai raspuns singurbig grin eu ti-am dat doar specificatiile tehnice pentru a face o diferenta. Oricum alegerea i-ti apartinethumbs up

| iulain13 explică (pentru stlucian):

Eu stiam deja ca tableta e mai buna dar vreau sa stiu voi ce ati cumpara? ...parerea voastra

| stlucian a răspuns (pentru iulain13):

De ce suma dispui pentru o asa investitie ca sa stiu unde sa caut ceva bun si ieftin! La suma de 600 lei(ca nu-mi place roni)Poti cauta singur pe eMAG dar cred ca vrei ceva testat.NU?

| iulain13 explică (pentru stlucian):

E 399 lei acum pe eMAG de la 650 (cat a fost prima data). Este cea mai buna tableta pana in 1000 lei.O cumpar sigur big grin.Dar varul meu are Acer s500 (telefon) si crede ca telefonul lui este mai bun decat tableta pe care vreau eu sa o cumpar laughing.De asta am pus intrebarea asta.Eu am procesor dual core 1.6 iar el are procesor 1.5 dual core, eu am placa video 400 mali quad core (-400 ori 4 = 1600)iar el are doar 400.Eu am memoria interna de 16 GB iar el are 8Gb, eu am 7 inch iar el are 4. 3inch, eu am rezolutia 1200pe 800 iar el are 1024 pe 800. Iar avantajul lui este ca are camera de 8 iar eu de 2(in spate). Iar telefonul lui costa de 3-4 ori mai mult laughingDeci recunoaste si tu care e mai bun

| iulain13 explică (pentru stlucian):

Stai calm ca am cautat tot si aceasta tableta este cea mai buna de pe eMAG pana-n 1000 lei. Oricum o iau pe aceasta.Dar varul meu nu ma crede ca tableta e mai buna, de asta am pus intrebarea asta. Diferentele:
tebleta:procesor dual core de 1.6 iar la telefon are procesor dual core de 1.5, la tableta rezolutia este de 1200 pe 800 iar la telefon este 1000 pe 800, la tableta memoria interna este de 16 Gb iar la telefon este de 8Gb, la tableta androidul era de 4.1.1 jelly bean iar la telefon este de 4.0, la tableta placa video este de 400 mali quad core (adica 1600 Mgz)iar la telefon este de 400 mali, si la tableta sunt 7 inch iar la telefon este de 4.3 inch. Avantajul telefonului este ca are 8 Mega pixeli iar la tableta este de 2 Mega

| poraimos a răspuns:

Salut.Daca mai esti interesat 0722977422
E in cutie..factura..garantie
Pret 750 Ron

| iulain13 explică (pentru poraimos):

Vonino speedstar s? Sa, stii ca nu mai o cumpar pe aceasta... Imi iau alview alldro 3 speed duo