| 4evergentleman a întrebat:

Cat as putea sa iau pe un iPhone 12 pro nou la un amanet? Sau unde îl pot vinde înafara de OLX și să iau un preț cât mai corect pe el? Am doar telefonul și încărcătorul dar telul e nou nouț, nu am umblat la el! Este varianta de 256 GB.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Amanetul nu da bani multi pe el, numai pe olx dar ai de asteptat acum este sezonul vacantelor toti sunt la mare si cand se intorc de la mare nu mai au bani, il pui pe olx dar șansele sa il vinzi sunt slabe undeva prin octombrie noiembrie mai cumpăra lumea cand se pregatesc de craciun sa ia cadouri, dar conteaza si pretul cu care il pui, ca daca este mai mult decat unul nou nu il vei da

Răspuns utilizator avertizat
| ItsMePsychzor a răspuns:

Poți încerca pe Flip(punct)ro
Au un buton pe care îl folosești ca să îți vinzi telefonul pe platforma lor, dar poți răspunde la întrebările din chestionarul ăla și vei afla ce sumă îți pot oferi ei. Eventual nu finalizazi chestionarul și vezi cam cât valorează telefonul tău în starea în care este acum. Succes!