| ALEXICAmarketing a întrebat:

Cat sa cer pe un Huawei P8 Lite, Dual Sim, 16 GB, 4G, Black, blocat Vodafone vechi de 3 ani? Nu a avut probleme, are si geam de sticla de 50 de lei.Sunt primul propietar.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Tu poți să ceri oricât dorești dar important e să-l vinzi.
Uite aici, intre 150 și 300 câte găsești:

https://www.olx.ro/......q-p8-lite/

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai mergi la Vodafone sa-ti deblocheze telefonul. E obligatia lor.
Cu reteaua blocata vinzi mai greu si mai ieftin.

Dupa deblocare poti vinde telefonul intre 100 si 250 lei, in functie de stare si client.

| cfrtobias a răspuns (pentru Bula):

Si acolo trebuie sa plateasca cred de la 20 lei inceput am vazut pe internet

| Bula a răspuns (pentru cfrtobias):

Unele firme deblocheaza gratuit, altele poate percep o suma mica pentru deblocare.
Cred ca, pentru clientii care au iesit de sub obligatiile contractuale de achizitionare, deblocarea se face gratis (dar nu sunt sigur).

| ibaal a răspuns:

Vezi si tu preturile pe site-urile de vanzari pentru acelasi produs si te ghidezi dupa astawinking
Specifici ca pretul este usor negociabil si asteptihappy

| SalutCeFaceti a răspuns:

450-500 lei, 600 daca cine il cumpara e fraier.

| alex241 a răspuns:

Mai mult de 150 de lei nu poti cere. Degeaba ceri tu 220 de lei pe el, daca nu te suna nimeni pentru el