| cobraa a întrebat:

Cat va costa Samsung galaxy s5 cand apare galaxy S6? sau cat de repede se ieftineste? dau funda

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

In momentul asta, S5 costa 22 de milioane, dupa ce apare S6, nu prea cred ca o sa se iefteneasca S5, s-ar putea sa il faca pe S6 mai scump, pe undeva la 30-32 de milioane, iar S5-ul nu o sa il iefteneasca din cauza ca apare S6, in cel mai bun caz, dupa ce apare S6, S5-ul o sa se iefteneasca cu maxim 2 milioane. Sa nu crezi ca o sa se iefteneasca foarte mult S5-ul, nici dupa cateva luni dupa ce apare S6, pentru ca S5, chiar daca nu este foarte reusit, nu o sa se iefteneasca mult, cam prin Octombrie noiembrie o sa il vezi pe la vreo 17-18 milioane.

4 răspunsuri:
| Rax a răspuns:

De cate ori apare model nou, cel precedent se ieftineste cu aprox 1. 000ron in citeva luni.mi amintesc ca acum 2 ani si ceva:
s3 era 30 mil, peste jumate de ani se facuse 20 de mil pentru ca aparuse s4, dupa un an s3 s a facut 10 mil pentru ca a aparut s5.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Rax):

Adica si tu vrei sa spui ca, peste vreo 2-3 luni cand apare S6, ai sa vezi S5-ul ca se face de la 20 de milioane la 10, nu? Pentru ca asta incerci sa spui. Gandeste-te ca S4 este aparut de doi ani si inca costa 15 milioane. Dupa cum zici tu, peste vreo 3-4 luni dupa ce apare S6, S4 o sa coste vreo 7-8 milioane, iar S5-ul vreo 11-12 milioane. Cand o sa apare S6, nu o sa mai scada ei pretul la S4 sau la S5 din cauza caapare S6, ci din cauza ca S4 si S5 se invechesc, iar lumea o sa vrea S6, fiind mai nou. Iar S3-ul este aparut in mai 2012, deci sunt aproape 3 ani de cand este aparut. Si este normal ca S3 sa se iefteneasca atata, pentru ca este un telefon vechi, cu specificatii care nu prea impresioneaza pe nimeni.

| Rax a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Trebuie sa explic ca la copii de 5 ani? s4 va scadea la 10 mil in juma de an, nu mai visa la cifre ca 7-8 mil, asa cum s3 -ul costa 10 mil fiind aparut de 2 ani si jumatate.s5 va costa 20 mil dupa citeva luni de la aparitia s6.deoseb dintre modele nu s asa mari.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Rax):

Asta ai vrut tu sa spui din primul răspuns, ca S5 o sa ieftinească cu 10 milioane, adică o sa fie 10 milioane, iar daca S5 o sa scadă atât, si S4 o sa scadă mult. Asta ai vrut sa spui din primul răspuns. Iar daca cauți mai mult, ai sa vezi ca S5 este deja 20 de milioane pe unele site-uri