| alexx102428 a întrebat:

Cate apeluri se inregistreaza zilnic la 112 in Romania?

6 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Cateva sunte, poate chiar si o mie in anumite zile din an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca stim?

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Aproximativ 150 de ambulanțe din care 24 sunt Ambulanțe de Resuscitare și Terapie Intensivã (ARTI) și 21 sunt Ambulanțe Urgențã și Resuscitare (AUR), având echipajul format în funcție de specificul activitãții de asistențã medicalã, din 1, 2 sau 3 persoane cuprinzând: doctori, asistenți medicali și ambulantieri, sunt trimise în teritoriu pentru a rezolva cele 950 solicitãri în medie pe 24 de ore, numãr ce crește cu 30-40 % în caz de epidemie sau pandemie.

Statistic structura solicitarilor cuprinde:
39 % urgențe majore;
31 % urgențe de gradul 2;
30 % transporturi medicale.

| Bubbleuh a răspuns:

Ba mersi ca imi amintisi, aproape uitasem sa-mi fac norma de apeluri la fortele speciale pe ziua de azi. Va trebuie sa ii sun de 30 de ori, sa compensez si pentru ieri.

| Unindividn0rmal a răspuns:

Buna! Nu stiu la ce ti-ar folosi dar probabil cateva sute! Noapte Buna

| Ruptura a răspuns:

Suna la 112 si intreaba asta, apoi o sa-ti dai seama cat de penibila a fost intrebarea asta si cat de 'bine' ne-am simtit cand ti-am citit-o