| Steliponamuok a întrebat:

Caut un telefon care dupa un an de folosire sa nu se blocheze de fiecare data, sa nu se restarteze de unu singur. Adica unu care sa mearga cat de cat ca la inceput.

2 răspunsuri:
| Gabi1999 a răspuns:

Incearca iPhone ( de la 4s in sus )

| DeikrAndrei a răspuns:

Cum sa cumperi un iPhone? Îți explic eu care e faza cu iPhone. Deci, dacă îțI iei un iPhone aproximativ toate chestiile de pe appstore sunt cu bani. E prost in semnal, camera e jalnica, e foarte alunecos. Și multe altele. În general cocalarii au iPhone. Oricum dacă chiar vrei sa Îți iei iPhone, ori Îți iei 5s, ori 6/6 plus. In orice caz nu recomand iPhone. Depinde de buget. Sa zicem ca ai 900 lei. Dacă ai banii ăstia e clar ca o sa Îți iei un Samsung galaxy S4 mini sau un Samsung galaxy s3. Dacă ai bugetul de 1500 de lei un Samsung galaxy s4. Dacă ai bugetul de 2000 de lei un Samsung galaxy s5 sau un LG g3. Dacă ai buget de 3000 de lei ai multe, multe oportunități. Poți merge pe LG g flex2 dacă vrei sa urmărești filme, sa stai pe YouTube și dacă vrei sa te ''joci ''cu el. Are ecranul curbat ca un televizor curbat și se îndoaie efectiv. El costa 2700 lei parcă. Poți lua un LG g4 care e 3000 de lei parcă. E extraordinar de bun. E la fel ca și g flex2, doar ca are procesor și camera mai buna. Poți lua un galaxy s6, dar dacă mă întrebi pe mine, as cumpăra un LG g4 dintre orice telefon existent, sau un Motorola Nexus 6 cu ecranul de 6 inch. Eu acum dețin un galaxy S4 mini și pot sa gartez ca merge perfect. L-Am luat la mana a 2 a cu 450 de lei, dar avea husa de silicon și folie puse noi nouțe de proprietar. Poți cumpăra și un s3 (cel cu 2gb ram și 4G) cu 500-550 lei (1200 lei nou ) e chiar frumos. Sau un s4 cu 600-800 lei. Nu uita ca atunci când cumperi un telefon la mana a Doua asigura-te ca merge perfect. Aspectul nu e prea important. Pentru mai multe detalii despre telefoane, calculatoare și alte tehnologii, da-mi mesaj în privat. P.S. Nu cumpăra Allview, e-boda, utok, Alcatel onetouch. Funda?