| GheorgheDumitru a întrebat:

Ce alegeti intre note 4 si Nokia lumia 1020?
am note 4 dar vreau sa-mi iau ceva mai profesional pentru poze
daca e sa-mi iau ceva bun ar fi un dslr dar preturile sunt mari cele bune
as dori sa imi iau un lumia 1020
ce credeti?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre cele 2 modele, eu aş alege Samsung Galaxy Note 4 ( sau chiar un Samsung Galaxy Note Edge ), deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Totuşi, dacă te interesează doar pentru poze, atunci, probabil că Nokia Lumia 1020 este mai indicat :)

Toate cele bune.

| Evolution a răspuns:

Nu se compara telefonul cu un dslr, note 4 deja este profesional si camera foarte buna, o să regreţi dacă îţi ei lumia.
Eu zic să rămâi la note 4 şi sa strângi bani de un dslr, deja la note 4 ai tot ce poţi avea de la un smart phone + e ditamai telefonul, il foloseşti şi ca o tabletă şi are functii la poze destul de ok faţă de altele.

| GheorgheDumitru explică (pentru Evolution):

Un dslr?
m-am gandit la un Nikon d3200
dar sunt de parere ca pe partea video lumia 1020 spulbera acest dslr
iar la poze mi se pare wow lumia 1020 pe langa un dslr uitete pe youtube la comparati

| Evolution a răspuns (pentru GheorgheDumitru):

Tu vrei poze sau video? hotărăşte'te.
Camera de la telefon niciodata nu va fi atat de performanta, daca vrei neaparat ia-ti un dslr dar chiar nu vad rostul, ce poze vrei tu sa faci?
Iar cand iti ei aparat foto, ti'l iei pentru fotografii, nu videoclipuri, aparatele de filmat sunt altceva. DSLR'ul este si va fi pentru fotografii, ca poate sa si filmeze asta e partea a doua.

| GheorgheDumitru explică (pentru Evolution):

Vreau si pentru filmat si video si cred ca Nokia lumia 1020 face orice dslr sub 2500 de lei pe parte de poze
un dslr bun este peste 3000 de lei
nu vei gasi dslr bun la 2000 de lei sa faca aceasta camera de pe Nokia lumia 1020
cauta tu pe youtube sa vezi ca joaca in picioare un dslr adica mai multe

| Evolution a răspuns (pentru GheorgheDumitru):

Atunci mergi pe Nokia lumia 1020.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GheorgheDumitru):

"si cred ca Nokia lumia 1020 face orice dslr sub 2500 de lei pe parte de poze"
Asta pentru ca nu ai avut niciodata un Dslr in mana si nu ai idee ce inseamna o fotografie.