| LoVeLiFeEe a întrebat:

Ce alegeti intre Samsung galaxy mini 2 si Samsung galaxy fit? de ce?

Răspuns Câştigător
| AaNdYy a răspuns:

Eu as alege Samsung galaxy mini 2, e mai nou (aparut in 2012) si mai bun din toate punctele de vedere fata de Galaxy FIT ( aparut in 2011)
-Are sistemul de operare mai nou. (2.3.6)
-Procesor mai rapid si mai bun decat la FIT
-Galaxy Mini 2 dupa mine arata mai bine.
-Ecranul la Galaxy Mini 2 este putin mai mare.
-Cand cumperi Galaxy Mini 2 iti da card de 4 gb fata de 2 gb la FIT
-Camera este mai buna la FIT. de 5 MP fata de 3.15 la Mini 2 (asta nu conteaza prea mult doar daca faci multe poze si vrei sa arate bine)
-Ambele au bateria aproape identica.

In concluzie: Galaxy Mini 2 este mai frumos, mai bun si mai performant decat Galaxy FIT.

FUNDA?

| LoVeLiFeEe explică (pentru AaNdYy):

Dar pot instala jocuri pe galaxy mini 2 si diferite aplicatii si sa fiu sigura ca merg nu? ca mi-am mai luat eu teapa odata la faza cu jocurile...

| AaNdYy a răspuns (pentru LoVeLiFeEe):

Da poti... uite cum e faza.
Pe android market (adica Google Play) is diferite aplicatii care merg doar pe anumite versiuni ale Androidului. De exemplu aplicatia y merge pe android 2.1 sau mai mare, daca ai android 2.0 nu iti poti instala aplicatia.
De aceea pe Galaxy Mini 2, avand Android 2.3.6 o sa iti poti instala aproape orice aplicatie.
Samsung galaxy FIT are android 2.2, iar unele aplicatii au ajuns compatibile doar de la 2.3+

In concluzie pe Android 2.2 ( Samsung galaxy FIT) o sa poti lua mai putine jocuri decat pe Android 2.3.6 ( Samsung Galaxy Mini 2)

4 răspunsuri:
| LiviuAlan a răspuns:

Crede-ma,am galaxy fit si iti zic, alege Galaxy Mini 2. De ce? E mai nou si merg mai multe aplicatii pe el. E in mare un telefon mai bun!

| CarmichaeL a răspuns:

Salut! Si eu am fost pus in postura asta, si am ales mini 2. De ce?

- Sistem de operare mai avansat
- Procesor de 800mhz Armv6 / 7
- Suport Flash Player ( Poti face orice pe internet, ca si pe PC, de exemplu, vizionarea videoclipurilor )
- Ecran oarecum mai mare ( HVGA )

Pot face absolut orice cu el, fara sa am probleme de viteza sau de lagg. Joc aproape orice, intru pe orice site, pe cand la Fit, avand procesor mic, aveam lagg la fiecare joc aproape, si siteurile se incarcau greu
Sper ca te'am ajutat. Paa wave