| User252426 a întrebat:

Ce benzi 5G va avea S24 Ultra?
Dar S24 Ultra din Statele Unite?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Benzile de frecventa si standardele de telecomunicatii difera intre Statele Unite si Uniunea Europeana.
Frecfentele ce se vor aproba, numai ei stiu.

| User252426 explică (pentru Bula):

N258 este la fel peste tot. Dar dacă nu le voi avea în UE le pot cumpăra din US?

| Bula a răspuns (pentru User252426):

Inca nu se cunosc toate benzile 5G din toate tarile (probabil si din motive militare).
Ceea ce stiu sigur, si in 3G si 4G sunt benzi de frecvente rezervate scopurilor militare si securitatii nationale.
Fiind la inceput ca uz civil, alocarile de frecvente le vom vedea in urmatorii ani.

| User252426 explică (pentru Bula):

Dar dacă am telefon american cu N257/N258 pot să am net mmwave?

| Bula a răspuns (pentru User252426):

Asta trebuie sa intrebi de la furnizorul tau de telefonie.

| User252426 explică (pentru Bula):

Păi banda furnizorului meu este N258 sau la al alții N257