| User252426 a întrebat:

Ce drivere trebuie pentru firmware flash la s22 ultra de la seria Samsung galaxy? Ms fundă. Îmi dă fail la up_param.bin, recovery.img sau super.img

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Iti trebuie cea mai recenta versiune de firmware pentru mobilul tau, 100% originala si neschimbata.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Modelul si regiunea geografica trebuie sa se potriveasca perfect. Adica potrivire cu mobilul tau din realitate.

| Hyperion7 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu e adevărat asta! Eu am avut un J5 2017 pe care am flash-uit firmware de Spania,Anglia și chiar Bulgaria,el având CSC de Germania!
Problema nu e la drivere și nici la ce fel de csc e, contează versiunea de soft, in sensul in care trebuie sa corespundă cu versiunea binară a sa, atât în cazul unui downgrade(daca mai e posibil), dar și în cazul unui update sau resoft.

| doctorandus a răspuns (pentru Hyperion7):

Da, si eu am schimbat CSC la Galaxy Watch Active 2. Dar nu e simplu...

| User252426 explică (pentru Hyperion7):

Cum pot flash ui softul cu alt program în afara Odin?

| Hyperion7 a răspuns (pentru User252426):

Scrie-mi,te rog, pe insta-ul de pe linkul de pe profil sa te lămuresc cu mai multe detalii

| Hyperion7 a răspuns (pentru doctorandus):

La watch nu știu, nu mă pronunț, însă la telefon, atât timp cât corespunde cu versiunea binară a telefonului versiunea pe care vrei sa o pui, nu contează tara