| MxR a întrebat:

Ce este aplicatia battery calibration de pe google play?

Răspuns Câştigător
| COOLboY a răspuns:

Da, este putin o vrajeala. Da, iti tine mai mult bateria, nu ti se incarca mai repede. Eu am incercat tot felul de aplicatii din acestea si niciuna nu a facut o treaba foarte buna. Bateria tinea cu vreo 30 de minute mai mult decat normal. Si acolo zice ca vei economisi foarte mult, vezi sa nu!

| MxR explică (pentru COOLboY):

Dar imi poti spune de ce telefonul meu se incarca foarte greu? si ajuge doar la 68 % si dupa aia se operste. e nou l-am luat ieri

| COOLboY a răspuns (pentru MxR):

Asta nu iti pot zice. Eu iti zic sa nu mai umbli pe el cat timp se incarca. Sau poti sa-l inchizi in timp ce se incarca apoi deshide-l dupa vreo 30 min. Nu sunt sigur, deci sa nu te superi daca nu merge?

7 răspunsuri:
| alextotal a răspuns:

Salut. Iti face sa tina bateria mai mult.

| YoshiFan a răspuns:

Nu e vrajeala, ai nevoie de root ca sa iti mearga. O folosesti cand iti pui un alt ROM

| doxatuVexxatu a răspuns:

Prin aplicatia asta iti rezista bateria mai mult

| MxR explică (pentru doxatuVexxatu):

Daca mie telefonul mi s-a incarcat pentru ptima data pana la 68% acum, cu aplicatia asta, se va instala complet?

| Petre_Alexandru_1995 a răspuns:

E o aplicatie care cica iti face bateria sa tina mai mult dar de fapt e vrajeala!