| Secretkkk a întrebat:

Ce este mai bun Samsung Galaxy S3 sau Samsung Note2

Răspuns Câştigător
| Λndrei a răspuns:

Detin modelul GT N7100 Samsung Galaxy Note 2 si sunt extrem de multumit de el.
Singura problema care apare, probabil in timp este discomfortul cauzat de marimea gadgetului.Un display de 5. 5inch este destul de mare crede-ma.
Galaxy S3 este mai putin performant da nu cu mult. Diferenta dintre cele doua dispozitive se observa foarte greu, probabil ca nici nu iti dai seama.Am comparat telefoanele personal si mie asa mi s-a parut.
Oricum, daca marimea nu conteaza recomand Galaxy Note 2.
Dar de ce mai astepti, sau ai putea sa-ti achizitionezi un Galaxy S4 care este ceva mai bun decat Note 2.Ai putea sa mai astepti pentru Note 3, care apare la toamna potrivit zvonurilor si care ar putea fi mai mare...mult mai mare,(ceea ce mie nu mi-ar face placere daca l-as detine).

10 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Categoric Samsung Galaxy S3 este mai bun decât Note 2.
Personal nu îmi place deloc al doilea telefon nici din punct de vedere al design-ului şi nici al aplicaţiilor.
Dacă le vei compara vei vedea că S3-ul triumfă.
Gândeşte-te că e şi mai recent apărut.
Pa-pa.

| Λndrei a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Galaxy S3 este mai recent aparut decat Note 2? Delirezi...
De fapt delirezi in tot ce ai zis.

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru Λndrei):

Deţin un S3 şi ştiu foarte bine ce vorbesc.
Colega mea are Note 2 de curând şi a întâmpinat deja probleme.
Nu jigni gratuit dacă nu eşti informat.
Mulţumesc.

| Λndrei a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Detin un Note 2 si prietenul meu detine un S3.Le-am comparat si am ajuns amandoi la conluzia ca S3 este mai slab.Acest lucru este confirmat chiar si de catre altii care au testat telefonul.
Daca colega ta are Note 2 cu OS-ul Stock si se blocheaza pentru ca este plin de lucrui inutile asta este problema ei, nu generaliza situatia doar datorita faptului ca telefonul sau nu este configurat cum trebuie.
Note 2 are mai multa memoria RAM si un procesor mai puternic,(asta asa, la o prima gandire).

| CrazyRat a răspuns:

Din mai multe puncte de vedere Note 2
Uite aici diferentele dintre ele:
http://www.phonearena.com/....../7254,6330

| Miree a răspuns:

După părerea mea, amândouă sunt bune. Dar... Aş alege Samsung Galaxy S3.

Răspuns utilizator avertizat
| YoshiFan a răspuns:

Note 2 clar. Chiar doresc sa-mi iau unul!

| Secretkkk explică:

Note 2, ii pui cartela ca la telefon? si poti vb liber?

| ThePotato a răspuns:

Note 2 clar. Are aplicatii foarte distractive (ca de aia se zice ca e creativ) si la jocuri e bun.