| Sмilеfояме a întrebat:

Ce este un smartphone?

Răspuns Câştigător
| ROXANA15 a răspuns:

Un telefon inteligent, ce'ti permite sa iti pui jocuri., etcwinking Sper ca am fost de ajutor asa putin big grin

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Un smartphone (cuvânt englez cu traducerea „telefon inteligent") este un telefon mobil multimedia multifuncțional, conectat la o rețea GSM sau UMTS. Dispunând și de o tastatură reală sau virtuală, el oferă funcționalitățile de PDA, agendă, calendar, navigare GPS, eventual și e-mail, minicalculator, aparat foto, aparat de filmat și altele. De obicei el dispune și de un ecran sensitiv la atingere de tip touchscreen. Funda please!

| MauriceCorelli a răspuns:

O chestie laudata pana peste masura, ale carei singure avantaje reale sunt ca ai harti, bune cand nu stii pe un' s-o iei si trafic garla, ca sa te uiti la pornache bondage si sa citesti de pe VICE si Bleacher Report.

| xCascavaalProblemex a răspuns:

SmartPhone se traduce Telefon Destept
Acestea sunt SmartPhone-uri http://www.google.ro/......tp?/search

Funditsssa? :* :)