| Lissa2 a întrebat:

Ce fel de folie e mai buna pentru telefon? Mata sau lucioasa? De ce?
Voi de care aveti?
*Multumesc anticipat*-----Funda :-D

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Folia mata este cea mai buna.De ce? Pentru ca aceasta nu reflecta razele soarelui sau lumina, si asa poti vedea mult mai bine ecranul.Eu am un monitor cu ecran mat si sunt super multumit.Si chiar si la telefon am folie mata si la fel e superioara unei folii lucioase.

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Hey.eu folosesc de vreo 7 luni fokie lucioasa pe un ecran de 5.5 " si e super si pe un ecran de 4.7 " am folie temperata. Din sticla. Sunt rezistente. Bafta.

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Eu am folie mata. Mi se pare mai ok pentru zilele insorite. Ma refer la faptul ca poti vedea afisajul de pe ecran chiar si cand este insorit.

| Lissa2 explică:

Este adevarat ca, cu folia mata nu se vad la fel de bine culorile? Adica se vad mai spalacite?