| Okami23 a întrebat:

Ce inseamna 600 mb trafic de net pe mobil?

Răspuns Câştigător
| VXX a răspuns:

Trafic inseamna tot ce intra si iese prin conexiune, deci nu doar download propriu-zis (cand vezi un dialog care arata un transfer si un progres ) ci si alte "tipuri" de transfer, de exemplu cand incarci o pagina web sau cand primesti / trimiti un fisier prin Yahoo messenger (deci si upload, adica incarcare, nu doar descarcare).

Sincer sa fiu, 600MB trafic e suficient dar acum depinde cat de mult folosesti internetul, daca il folosesti zilnic nu iti va ajunge prea multa vreme.

8 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Adică poţi naviga pe net pe mobil în limita de 600 mb. Atunci când navighezi pe net, se încarcă informaţii prin kb, adică mai micul lui mb, şi până ţi se termină acei 600 mb, tu poţi naviga pe net.

| vampir004 a răspuns:

Navighezi pe net, adica aceasta e limita cati poti naviga pe mobil

| myruna2012 a răspuns:

Pai, inseamna fffff mult!

De obicei cel mai mult era 100 mb dar 600 mb e cel mai bun!

Spor la internet big grin!

| bassmusic a răspuns:

600 MB pe mobil inseamna ca operatorul de telefonie mobila iti furnizeaza internet pe mobil adica 0.6 GB. Bafta

| Ezikel a răspuns:

Dracu stie laughing

| Supersuper123 a răspuns:

Atata poti folosi.600 de mb! vezi nu depasi! happy Spor la netuit!

| sebypetrescu921 a răspuns:

Inseamna ca iti descarca cu 600 mb

| Muresan_Ovy_1993 a răspuns:

Atatia mega ai disponibili pentru internet