| alexthebest1888 a întrebat:

Ce inseamna telefon branduit de Orange? codat nu este odar branduit.ce inseamna branduit? funda!

Răspuns Câştigător
| geop a răspuns:

Are un abţibild pus deasupra ecranului, între ecran sau tastatură sau sub tastatură. Înseamnă că l-ai cumpărat de la ei, dar nu neapărat că e fabricat de Orange

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Are un sticker cu Orange pe undeva. happy

| Vvistula a răspuns:

Este facut de altii dar sub brandul Orange

| NONAME077 a răspuns:

Inseamna ca tel este produs de o firma (de ex Huawei ) sub sigla Orange

| alexthebest1888 explică:

Atat? vreau sa imi iau HTC one s de la telefonultau.eu s. si cei de acolo au spus ca este branduit de la Orange.