| MexicanMotorMafia a întrebat:

Buna TPU.Am vazut un telefon care pe cutie nu are o emblema Orange dar are una pe certificatul de garantie, asta inseamna ca a fost codat sau este codat pe Orange?

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Toate telefoanele comercializate de Orange Romania sunt blocate in retea. Decodarea telefonului se poate realiza doar intr-un Orange Shop, iar tarifele pentru deblocare sunt cele de aici: .../din_src/1

Cu prietenie,
Orange Helper

| chitaramea a răspuns:

Daca l.ai cumparat de la Orange. asta cu un pret mai mic decat este in realiatate atunci inseamna ca da e codat in orage... dar poti sa pui o alta cartele si daca te lasa sa o folosesti asta inseamna ca nu e codata in Orange