| RoxanaGhost a întrebat:

Ce parere aveti de site-ul okazii_ro?[nu ma lasa sa scriu cu punct]
Sunt de incredere?
Eu am gasit un telefon pe care as vrea sa-l cumpar[aici l-am gasit in jur de 350-450 lei, fata de alte site-uri pe care e in jur de 500-750 lei]
Voi ce-mi recomandati? Sa ma risc? Am vazut ca are feedback destul de bun. happy

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pe okazii tranzactiile sunt oarecum monitorizate.
Pe scurt, cumparatorul ofera un calificativ vanzatorului si vanzatorul ofera un calificativ cumparatorului.
Daca acel user care vinde telefonul are un procentaj mare de calificative pozitive (Peste 95%) atunci da, te poti risca, dar daca nu are calificative primite mai bine nu te risti, deoarece cresc sansele sa fii tepuit.

| RoxanaGhost explică (pentru OldSoul):

Eu de exemplu am pus ochii pe un HTC One X si pe unele site-uri este in jur de 500-750 lei[varianta 16 GB], iar pe okazii am gasit la 350-400 lei[varianta 32 GB] si are feedback bun[100% calificative pozitive (din 543] cel la 350..As avea dubii din cauza pretului..ca e cam michee hee

| OldSoul a răspuns (pentru RoxanaGhost):

Eu unul am cumparat cateva produse de pe okazii si nu am avut pana acum nici o problema.
Eu zic ca nu vei avea probleme avand in vedere calificativele respectivului vanzator.

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Site-ul este, in mare parte in regula, problemele incep daca alegi vanzatorii nepotriviti. Dupa cum cred ca ai vazut, sunt unii mai bine cotati si mult mai cautati si mai sunt altii, cu putine calificative, de la care ai cele mai mari sanse sa iei teapa sau sa-ti trimita un produs defect sau de proasta calitate. Daca are un feedback bun si daca-ti doresti cu adevarat telefonul, atunci cumpara-l. Nu este chiar un risc.

| Nimeni10 a răspuns:

Vezi daca are garantie, testeaza-l, eu unu ma feresc de oferte de astea SH, site-ul okazii e ok, am comandat si eu niste tenisi.

| vladutzu09 a răspuns:

Am vandut si am si cumparat de pe okazii. Depinde de la cine cumperi... Poti vorbi cu tipul/tipa care vinde si sa ii ceri detalii. De obicei sunt oferte bune pe okazii happy

| heyitsmexd a răspuns:

Eu n-as lua, sincer. Nu as lua ceva de pe net de la tipi dubiosi, mai ales ca nu e nici macar o firma in joc. Din cauza faptului ca nu e experimentat in domeniu, tata si-a luat teapa, a luat tableta stricata de pe net si a ramas cu ea.
Alegerea e in mana ta, eu nu as comanda de pe okazii niciodata.

| Berghean_Danut_1989 a răspuns:

Am 13 ani dar ti-as recomanda sa nu te risti...mai bine iti mai strangi niste banuti si-ti iei de la un magazin cunoscut ori online ori la distributie...