| SexyBlue a întrebat:

Ce parere aveti despre firma Allview? ( as vrea sa-mi cumpar un v1 viper s ) dau funda!

8 răspunsuri:
| DEALEmele a răspuns:

Pai Allview in primul rand a evoluat foarte mult in ultima vreme, este fabricat in Romania preturile nu sunt atat de ridicate fata de alte telefoane si sunt chiar bune, m-am uitat pe net la specificati si mi se pare un telefon bun din toate punctele de vedere si ca performanta si ca foto video si are un display destul de mare, daca ti-l permiti de ce sa nu ti-l iei este destul de bun, si eu am telefon Allview P5 Quad si de cand il am nu am avut nici un fel de problema cu el am tinut pe el toate aplicatile care le folosesc eu de obicei pe el, le-am lasat pe toate deschise timp de 4 zile si in acelasi timp imi faceam treaba pe el nici nu se observa diferenta ca are sau ca nu are aplicatile pornite, dupa mine e un telefon care chiar ti-las recomanda daca u intr-adevar il vrei pe acela

| TheTimeKiller a răspuns:

Daca-mi spui bugetul tau iti pot recomanda variante mai bune decat AllView happy. Nu prea am incredere in ei. Nu gasesti piese, nici macar daca e in garantie. Stiu pe cineva care si-a luat un telefon AllView de 800 lei si i-a spart ecranul(daca-i spargi ecranul se pierde garantia, logic ) si a sunat sa comande un display nou, ghici cat i-a cerut? 800 lei, exact cat costa un telefon nou. Dupa ce iese din garantie numai ai ce sa faci cu el si daca ti se strica ceva(o problema de garantie), sta la ei in service 2-3 luni pana ti-l repara. Eu zic ca nu merita, gasesti telefoane mai bune. Spune-mi doar bugetul si iti dau idei, eventual si la ce vrei sa-l folosesti cel mai mut (jocuri, poze, muzica).

| STALONESILVESTER15 a răspuns:

Parerea mea este proasta telefonul are internet dar cind intri pe internet un iti merg paginile ti le blocheaza am vazut la un coleg de serviciu.

| Mihai1810 a răspuns (pentru DEALEmele):

Allview nu este fabricat in Romania.

| zuzuluzu a răspuns:

Allview este un telefon Romanesc isi merita bani. Chiar si pe mine m-a tentat sa imi iau v1 viper dupa ce am vazut un review http://bit.ly/1pPgk37
http://bit.ly/1nSf7UL

| SexyBlue explică (pentru TheTimeKiller):

Bugetu e pana in 1300 lei.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru SexyBlue):

Http://m.emag.ro/telefon-mobil-xiaomi-mi3-16gb-silver-86752/pd/DQHFZBBBM/ asta merita banii, are specificatii bune si seamana foarte, foarte mult cu iPhone-ul(am spus seamana, nu e vreo replica). Are interfata miui, se misca foarte bine in jocuri, poze bune, ecran bun si destul de mare.
Dar daca mai faci rost de 100 lei iti poti lua de la Altex Nexus 5, telefon de la Google, foarte bun. Va primii mereu cel mai nou android si nu vei avea pic de lag. Eu zic ca Nexus 5, daca il iei acum e best buy ...nu il mai gasesti la pretul asta, pe toate site-urile costa 1600+.

| hp8510p a răspuns:

Allview aduce telefoane din China in Romania si isi pun logo-ul pe ele+mai umbla putin la soft.Sunt replici dupa alte telefoane si ei mereu nu vin cu vreo idee originala, copiaza functiile de pe alte telefoane.