| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre iPhone XR? Mie mi se pare un telefon extrem de bun, cu diferențe nu foarte mari de xs/xs MAX, o mărime perfecta și o varianta mult mai buna ca preț.

13 răspunsuri:
| KillerJkat a răspuns:

IPhone Xr este super bun eu am fix telefonul asta și merge super bine n-am avut nici o problema de blocare sau alt ceva deci chiar îți indic să-l cumperi și sa fim serioși arată super.☺️

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bani aruncati pe geam. Zi ce buget ai si ce vrei de la telefon ca sa imi fac o idee mai buna asupra a ce ai putea lua.

| Adina4526 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Argumentează,de ce spui ca sunt bani aruncați pe geam?
Abia mi-am luat telefon nou și ce sa vezi, chiar un XR happy

| Adina4526 a răspuns (pentru KillerJkat):

Asta spun și eu. Chiar îmi place, e super frumos, l-am ales in special pentru ca e mai mare decât xs și x, dar și pentru faptul ca nu îmi place cum arată camera de pe celelalte modele.( strica aspectul)
Merge super bine și nu înțeleg de ce se spune ca nu e o alegere buna

| ClaudiuM1997 a răspuns:

In opinea mea, daca vrei musai iphone e cea mai buna alegere ca telefon nou la pretul lui happy

| XYZ02 a răspuns (pentru Adina4526):

Eu unul nu imi permit si nici nu vreau sa intru in ecosistemul Apple, sa umblu dupa mine cu hub-uri si cand am nevoie de un incarcator sa caut un cablu lightning in loc de un "amarat" de Type C sau chiar Micro USB.
Mai bine folosesc o "rabla" de Mi 9, decat sa platesc rate sau abonament pentru un telefon pe care nu mi-l permit(pentru ca multi oameni sunt rupti de abonamente pentru statutul social)

| Adina4526 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Asta spun și eu happy

| Adina4526 a răspuns (pentru XYZ02):

In momentul asta spui lucruri pe care doar le-ai auzit laughing
De-a lungul timpului mulți au ras de bateriile celor de la iPhone, dar folosesc iphone de 4 ani și am avut nevoie de încărcător portabil la mine doar de câteva ori,pentru ca uitasem sa îmi încarc telefonul acasă. Aceste telefoane sunt extrem de bune și rezistente, dar bineînțeles, pentru persoane care știu sa țină un telefon, ca dacă arunci cu el de toți pereții și de toate podelele, normal ca se strica.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Adina4526):

OnePlus 7, Xiaomi Mi 9, Huawei P30. Eventual OP 7 Pro si Huawei P30 Pro, daca tii musai sa ingropi atitia bani intr-un telefon. P.S. Crede-ma ca se intampla sa cunosc mai mult de doar una sau doua persoane care ar putea fix miine dimineata sa isi cumpere fara probleme un elicopter insa au renuntat la aifoane si au venit la scule cu Android.

| Adina4526 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu rămân tot la părerea ca iPhone e cel mai bun și ca tu ar trebui mai întâi sa testezi, ca sa îți faci o părere?‍♀️

| Ineys a răspuns (pentru Adina4526):

Galaxy S10+ cough.
Sa vedem ce avem:
Design ( asta depinde de gusturi, mie unul imi place cum arata ). XR-ul are un notch prea mare.
Performata. S10+ castiga din cauza specificatiilor monstruase pe care le are: 8-12GB RAM, pana la 1TB ( 1024 GB ) stocare.
Camere. Net superioare fata de XR. Cauta teste pe Youtube, google, unde vrei tu daca nu ma crezi.
Display, din nou, cel mai bun display e pe S10+.
Baterie 4100 mAH vs 2942? Cu 30% mai mult? Interesant...
3.5 mm jack S10 avem, iPhone n-avem.
Inregistrare 4k cu camera frontala, S10 avem, iPhone nu.

Despre ce vorbim aici...
Apple stoarce lumea de bani cu produsele lor.

Nu ai cum sa contrazici specificatiile.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Adina4526):

E mai bun pentru ca... ce? Are marul pe el, toti cocalarii folosesc. Nu ai muncit pentru banii aia, nu? Am lucrat cu scule Apple cand tu probabil inca purtai pampersi, daca cumva existai deja. Sint misto, dar daca nu faci cu ele ceva profesional care sa aduca bani grei, sunt doar mofturi si nimic mai mult.

| XYZ02 a răspuns (pentru Adina4526):

Pardon? Eu nu m-am legat in niciun caz de baterie, ci de port acestuia.
De ce sa foloseasca un cablu lightning cand ar putea sa foloseasca foarte simplu un Type C? Se spune ca urmatorul iPhone o sa ajunga sa folosesasca Type C, doar ca au intarziat 4ani.
Si sa nu uitam ca exista telefoane mai ieftine care ofera mult mai mult, printre care P30 Pro si OnePlus 7 Pro.
Am avut contact cu un Xr(oarecum, am apucat sa il "butonez" la un Vodafone Shop, dar ce sa faci cu el nici 5minute?) si nu spun ca ar fi un telefon urat sau prost,in niciun caz, doar ca la Apple nu cumperi produsul, ci cumperi brand-ul.
Aici este problema mea, oamenii au ajuns sa asocieze Apple-ul cu statutul social, lucru cu care nu sunt de acord.