| ChawChaw a întrebat:

Ce parere aveti de iphone 7? Merita sa-l iau de Craciun? Daca nu, stiti un telefon mai bun la acelasi pret sau mai mic?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E un telefon vechi de 4 ani - e deja un bunic care abia ține pasul cu noile tehnologii

| ArisTOTelx a răspuns (pentru sierra1):

Zise unu cu pocophone

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, merita, este un telefon de calitate. Iphone7 am eu acum. laughing
Si contrat zvonurilor, sa stii ca se descarca foarte greu, cel putin le mine bateria ma tine toata ziua, si chiar il folosesc. Are camera buna si pe fata si pe spate.
Si l-am scapat pe podea, pe ciment, pe parchet, cred ca si pe gresie de nu stiu cate ori, si nu are nicio zgarietura cat de mica. Si pe langa toate astea, Iphone-ul e telefon american :X Samsung si restul nu.

| NYØ2002 a răspuns:

Iphone-urile sunt scumpe pentru ca e marca americana! Mai degraba iti recomand un Huawei P40 lite, costa 750 de lei, Are 64Gb memorie interna, 4 Gb de ram, 4000 mAh, ce iti trebuie mai mult?

| ioan452 a răspuns:

Da, eu zic ca merita sa l iei, eu am avut un iPhone 6 second pana in momentul actual și am fost foarte mulțumit de el, de aceea tot spre iPhone m-am orientat și acum am iPhone XR. Cei care zic de iPhone-uri ca sunt proaste, nu au avut iPhone niciodată, dacă vrei i-ați second dar sa ai grija, dacă nu ia-l nou, am văzut ca ii 1600 lei.

| FanGaming98 a răspuns:

Un Iphone nu aduce așa multe ca un Android. În plus găsești foarte multe telefoane cu Android excelente la prețuri pe jumătate cât un iphone
Ți-aș recomamda să te îndrepți către un Samsung sau un Huawei. Au modele frumoase la prețuri mici.
De exemplu Huawei Nova 5T, P smart Z, P smart 2019, seria Y, P30 lite, P40 lite, etc
Sau Samsung din seria A, un note 7, 8 poate chiar 9, 10.
Sunt modele foarte bune și la prețuri micuțe

| Alle236 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa te indrepti spre Samsung eu in vara aceasta as vrea sa imi cumpar un Samsung j8(costa cam 1200lei ) ori un Samsung A60 (costa cam 1700 lei ). Am dat un scurt serch pe google si am vazut ca iphone-le 7 costa 1600 lei asa ca eu iti propun un Samsung ( mie nu imi place deloc ios prefer Android )

| ArisTOTelx a răspuns:

Merita, am iphone 8 si un prieten are 7, sunt putine diferente

| sierra1 a răspuns (pentru ArisTOTelx):

Acum o sută de ani - merita, azi ar fi cazul să-ți schimbi coaja aia

| Torque a răspuns:

Mai bine iti iei un Samsung Galaxy S8/S9 daca poti sa ajungi la cifra aceea. Eu nu recomand Iphone pentru ca am avut de a face cu multe dintre ele, iar cu niciunu nu m-am gasit asa de bine cum speram si cum spune toata lumea.
Da, pozele le face bune dar sa nu uitam ca si un Samsung poate sa le faca impecabile, in plus bateria la Samsung tine de doua ori mai mult fata de un Iphone.
Alegerea este a ta, eu iti spun din propria mea experienta, si iti spun ca nu este o alegere chiar asa de buna sa iti iei un Iphone. Mai degraba iti cumperi un Samsung, merita.winking