| DragosMarian98 a întrebat:

Rog sa se citească totul cu atentie. Întrebare pentru utilizatorii fideli Samsung ce au trecut pe iPhone.
Merita? Folosesc Samsung încă de la primul meu telefon. Mi-a plăcut întotdeauna cat de multe poti face cu el. Bateria care tine. Ecranul uimitor. Mărimea. Performanta. În prezent folosesc un Note 9 dar am de cand sa fac un upgrade la un Note 20 Ultra (pe cand se va lansa) sau la un iPhone 12 Pro Max (tot pe cand se va lansa. Ce părere aveți dupa utilizarea ambelor branduri? Care ar fi o investiție buna pentru o perioada mai lunga? (2-3 ani, poate mai mult)
Care e mai rezistent? Pentru cei care asculta mult muzica, cum e?
Ca performanță, merita un iPhone de ultima generație? Camerele, diferențe mari? Pentru cheating, social-media, care? Ecranul, pentru filme, jocuri care vi se pare mai bun? Se încălzește? Bateria dupa cat timp trebuie schimbata? Se poate conecta la Galaxy Buds + sau am nevoie numai decât de Air Pods?
Poți instala orice aplicație indiferent de unde ești sau e ca la Android și nu sunt disponibile anumite aplicații daca nu te afli intr-o anumita regiune?
Atenție! Vreau doar păreri sincere de la utilizatori ai ambelor branduri. Nu ma interesează părerea ta daca esti genul care se lauda cu un telefon sau îl cumpăra doar pentru preț ori brand.
Ma interesează doar daca esti genul de persoana ce folosește pe bune un telefon. Ce isi alege telefonul in funcție de nevoi si alte criterii pentru ca la rândul meu, sunt genul de persoana care face asta si imi place sa testez limitele dispozitivului si sa ma înțeleg cat mai bine cu el. Nu sa-l am doar ca să vadă "x" si "y" ca am și ca-mi permit. Mulțumesc anticipat.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De Samsung trecut in i-phone dezamagit nu libertate telefonul ala e ca o puscarie nu poti modifica gadgeturile nici aplicatiile cu themes. E clasicism cam urata interfata asa ca l-am facut cadou mamei da telefon de 300€ si mi-am luat un Samsung galaxy a3 in 2017 care inca merge acum. Fac ce vreau in el e maleabil cu multe chestii

| sierra1 a răspuns:

"utilizatorii fideli Samsung ce au trecut pe iPhone
Merita?"

pe scurt : nu (și pentru asta nu trebuie citit cu maaare atenție tot ce-ai scris)

| sierra1 a răspuns:

"sa fac un upgrade la un Note 20 Ultra (pe cand se va lansa) "

e aici deja:

https://www.emag.ro/......DWKBRWBBM/

| DragosMarian98 explică (pentru sierra1):

Am zis Note 20 Ultra, nu S20 Ultra. Doar am zis, citiți cu atenție.

| sierra1 a răspuns (pentru DragosMarian98):

Corect, "abia" in august vine, lansarea este așteptată pe 5 august

https://www.go4it.ro/......-19149906/

| sierra1 a răspuns (pentru DragosMarian98):

Deși suntem convinși că NU iți iei nici unul din cele două, ai intrebat așa, să fii in trend!

(ai avea alte priorități)

https://www.tpu.ro/......gaurit-pe/

| DragosMarian98 explică (pentru sierra1):

Am specificat ca nu sunt genul. Dar in fine. rolling on the floor

| flixbuster a răspuns:

IPhone isi cumpara doua categorii de oameni:
- snobii pentru ca este un produs "statut social";
- oamenii care vor un produs care "pur si simplu merge".

A doua categorie nu au nevoie de customizari, teme, draci, laci si carcalaci. Vor un produs pe care sa-l porneasca si sa le mearga asa cum l-a facut mama si tata lui. Ca si la masini: unii vor sa le tuneze si innebuneasca, altii vor doar sa se urce in ele si sa ajunga din punctul A in punctul B.

Marele avantaj al iPhone fata de orice Android este durata pentru care primeste suport de la producator. In lumea marului muscat 5 ani, in lumea Android 3 ani de la Google pe Pixel, 2/3 ani pe Android One si 'mnezo cu mila in rest.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am trecut la de Samsung la Huawei. IPhone este doar pentru fițe. Plătești doar marca, găsești alte telefoane mult mai performante la preț mai mic.

| Michaeel a răspuns:

Nu merita sa iti iei iPhone. Se strica repede și bateria avea durează o ora.