| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre Samsung Galaxy Alpha(baterie, semmnal wifi...)?

3 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

E un model mai vechi, dar mi se pare încă bun pentru 2017. Din câte citesc pe internet, este un model reuşit şi de calitate. E puțin mai performant decât un Galaxy S5.
Bateria mi se pare foarte mică, dar telefonul nu consumă mult şi ține mai bine decât un iPhone.
Semnalul şi WiFi-ul nu pot fi decât bune.
Procesorul e bun şi are suficientă memorie RAM şi spațiu de stocare. Un mare minus ar fi faptul că nu are slot de card.
Sistemul de operare rămâne Android 4 sau cel mult 5.
Poți citi mai multe de aici: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_alpha-review-1118.php

Observ că, la mâna a doua, Galaxy Alpha costă în jur de 600 de lei. Pentru încă 200 lei ai putea lua un J5 2016 care mi se pare de asemenea un model reuşit (la J5 ține bateria 2 zile de exemplu), deşi nu e atât de premium cum era Alpha pe vremuri.

Răspuns utilizator avertizat
| Kryeno a răspuns:

Salut!
Îți las aici un review foarte cuprinzător (atât despre hardware, cât și despre software-ul telefonului) al lui DetroitBORG: https://www.youtube.com/watch?v=3kO0iyymzVg&t=144s
Nu-ți pot împărtăși o părere personală deoarece nu am deținut acest telefon. Cu toate astea, Mike (DetroitBORG) realizează review-uri excelente, pline de informații utile și de păreri pro / contra. Pe mine, cel puțin, m-a ajutat de fiecare dată atunci când am vrut să-mi achiziționez un device.