| asdaf a întrebat:

Ce parere aveti despre Sony xperia miro, ce ati alege dintre el si LG optimus l5?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! De cand nu ne-am mai vazuuut...
Asa. avand in vedere ca probabil stii opinia mea despre L5(doar daca nu ai alzheimer dala), nu imi place. Nu are sens sa il iei. Poate doar pentru ca este cu 0, 4mm mai subtire(diferenta EVIDENTA) si pentru ca are ecranul mai mare. Dar nu vrei asta, iti zic eu;) Pentru asta exista LG Optimus L7
Soo...Miro
Ca sa fiu sincer, si aici, nu prea iti trebuie mare inteligenta sa iti dai seama ce tip de telefon este. Iti dai seama ca telefonul asta nu este facut pentru performanta.
In rest..nu prea este asa de bun, si este si mai scump decat concurenta lui EVIDENTA, XPERIA U.
Iti iei SONY daca te intereseaza si alte lucruri in afara de ecran si baterie. SONY-urile Cu ecran mare si baterie mare sunt de 3 ori mai scumpe decat.LG-urile cu aceleasi specificatii. Si cred ca are logica! De ce Samsung-ul pare ca are aceleasi telefoane ca LG-ul, doar ca le are de 2 ori mai scump? Pentru ca sunt mai bune! NU are sens sa fac comparatie si cu un Iphone, pentru ca la iphone nu este la fel ca la Samsung sau Sony..la iPhone este pur si simplu : Punem un mar mancat acolo, inca 300$.
Telefonul costa 700Ron. Si aici, nu inteleg de ce mai exista telefonul asta...este ca L5 cu L7-le...
la 750Ron Gasesti XPERIA U.
Sa moara fanii mei, de ce naiba ai lua Miro cand mai dai un pic si iti iei U?
Si da, trebuie sa fac compare.

Miro
Avantaje
+Tip Ecran (LED-Backlit LCD vs TFT)
+Subtire (10MM vs 12MM)
+Pret
+Baterie (1500mAh vs 1320mAh) aici vreau sa subliniez ceva...Bateria nu este punctul forte al Sony-urilor;)

Xperia U
Avantaje
+++Rezolutie(854x480 vs 480x320) (280 vs 165PPI - Diferenta uriasa)
+Multitouch (4Vs2 Degete)
++Sony Mobile BRAVIA Engine
+ Sony 3D surround sound audio technology
+Viteza Internet mai mare (14. 4MBPS vs 7. 2MBPS)
+Camera mai buna
+++CPU(1Ghz Dual-Core Cortex A9 Vs 800Mhz Single-Core Cortex A5)
+++GPU (Mali400 vs Adreno 200)
=Desi bateria este mai mica, in realitate diferenta nu este atat de mare

Intrebarea ta a fost sa aleg intre Miro si L5. RASPUNSUL ESTE : XperiaU :))

Compare intre cele 2
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4831&idPhone2=4437

Compare Intre MIRO si L5
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4831&idPhone2=4571

Review MIRO
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_miro-review-833.php

Review U
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_u-review-770.php

Cred ca iti plac compunerile mele...mai mult de atat nu am putut sa zic.
Sper ca te-am ajutat :D

5 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Si daca ar fi sa aleg intre L5 si Miro, clar, Miro. NU poti sa zici de nici un telefon SONY ca este pentru fete.
Si Imi spui si mie cum este mai Performant? Are acelasi procesor si acelasi GPU. Si daca astea sunt la fel, imi pare rau, dar nu poti spune ca un LG este mai bun ca SONY. Si daca tie, razvy09 chiar iti place un LG, L7 este telefonul!

| ChidoriKing a răspuns:

Ba sincer au cam aceeasi performanta dar Lg-ul este mai ieftin deci Lg.

| Silviu_Razvan_1998 a răspuns:

Cred ca mai bun este l5 deoarece:
1. Tine super mult bateria.
2. Are mai multa viteza de conectivitate prin bluetooth si wi-fi.
In rest sunt egale. (Funda?)

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Silviu_Razvan_1998):

Am scris 1 ora compunerea aia tu ai scris-o in 5 minute si vrei funda laughing)))

| TedyPandaBear a răspuns:

LG optimus l5 e mai modern si mai performant de mii de ori, ti-l recomand. Este un telefon barbatesc deci inca un plus sa-l iei