| CdeMetal a întrebat:

Ce se intampla daca fac abonament la Digi si nu il platesc?
Pot sa patesc ceva, sau pur si simplu nu o sa mai am minute, internet?
Ma refer la abonament fara telefon.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

1 da, nu o să ma ai net, minute etc
2 ăia te țin minte
3 tot ăia au o bază comună cu ceilalti cu clienții "buni platnici"

deci nu fă o regulă din asta!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu mai platesti contractul, ti se suspenda internetul.
Din pacate un alt contract nu vei mai putea face in viitor, pentru ca, figurezi ca rau platnic in lista lor si nu vei mai primii alt credit, sau posibilitatea sa faci alt contract.

| Doja a răspuns:

Ti se taie serviciul. Daca intarzii prea mult s-ar putea sa te trezesti cu o firma de recuperatori pe cap.

| gheorghe699 a răspuns:

Te vor deconecta, daca ai si tv prin cablu si alte servicii, ..pt moment nu se v-a intampla nimic, dar o sa fi introdus in baza lor de date, iar cand ve-i vrea din nou servicii de la ei, o sa platesti penalitatile.