| VladMatasaru a întrebat:

Ce se întâmpla daca pun telefonul la incarcat la orice pontaj vreau eu? Se umfla bateria sau ce se intampla?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bateria este defecta si urgent trebuie schimbata, ca-ti va exploda in cap, daca se supra incalzeste, nu glumesc!

| daculliber a răspuns (pentru Violleta2022):

Mie mi s-a umflat. Am dat-o jos și am scos gazele din ea și gata.

| literallythesamebruh a răspuns:

Bateria se va degrada mai repede decât în mod normal dacă folosești tot felul de încărcătoare neautorizate sau cel puțin slab calitative. Îți recomand să nu faci asta dacă dorești o autonomie cât mai bună a bateriei.