| Stoian08425 a întrebat:

Ce telefon ar fi cel mai potrivit dintre: Samsung Galaxy S6, Cubot X10, Nokia Lumia 1020 si Meizu MX4?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......yb79ml.php

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6849&idPhone2=6627

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cel mai potrivit e cel ce se adapteaza cerintelor tale. galaxy si lumia sunt mult mai piperate ca pret. cubot si meizu ofera mult la un pret mai rezonabil. asta da: cand ti se defecteaza cubot sau meizu, nu cred ca gasesti service pentru ele. costa mai putin dar in momentul unei defectiuni poti sa dai cu ele. asta nu semnifica faptul ca ar fi rele. eu am scris unul din dezavantaje.

| crytical a răspuns:

E clar ca Samsung frate, nu mai comparati chinezariile alea cu samsungu.

| Stoian08425 explică:

Dar am auzit ca Meizu este cel mai bun telefon pe sistem android. Cat despre Nokia, am auzit ca are camera pe spate de 41 MP