| anonim_4396 a întrebat:

Ce telefon e mai bun: Allview alldro P5 sau xperia arc s?

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Allview alldro p5 logic, are camera ca la arc, tot de 8 dar în schimb ecranul cu puţin mai mare decât xperia dar mai subţire, şi totodată mai nou decât xperia, părerea mea P5 mai bun, salut.

2 răspunsuri:
| oldschoolrom a răspuns:

Eu detin Allview P5 si sunt corect la aceasta intrebari, nu pentru ca il am.
P5 are CPU 1GHz Dual deci are 2GHz iar Sony Ericsson 1.4 doar deci este mai bun la procesor.
La camera amandoua au 8mp, autofocus si blit insa P5 are 2 camere iar xperia doar una insa rezolutia din cateva am vazut pe internet xperia are rezolutia mai mare decat P5.
Conteaza si ca xperia a aparut in 2011 vara si P5 in 2012 toamna.
Bateria la P5 este de 1800mAh iar la Xperia doar 1500mAh.
Acum la parerea ta.

| Eu_Bogdy_1998 a răspuns:

Allviw alldro p5