| Xaucie9d a întrebat:

Ce telefon este mai bun la calitatea camerei? Huawei p40 pro lite sau Iphone 12?

3 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Https://www.gsmarena.com/......mpare.php3
pro sau lite, nu poate fi amandoua
la lite camera e o basina, nu are nici macar OIS
pro intr-adevar e mult mai tare ca iphone 12... 5x zoom optic

totusi, de cand Huawei a fost scos din google, eu nu mi-as lua Huawei, are muuuult mai putine aplicatii acum, vs iPhone care are cel mai mare nr de aplicatii (mai multe si decat Android, pentru ca a fost primul si pentru ca se fac mai multi bani din IOS decat din Android)

| RxTx a răspuns:

Nu iti lua Huawei p40 pro lite

Nu e bun de nimic nici nu poti sa iti instalezi aplicatii android

Nu merge nimic de la google

Google maps
Părerea mea este că
E un gunoi

Nici poze nu face bine

| OmBanal33 a răspuns:

Hmmm... O intrebare foarte buna, sunt foarte buna amandoua, depinde de ce sistem de operare preferi...
Dupa cum a spus si Agartha Huawei nu are servicii google, daca te deranjeaza asta te duci pe iPhone, daca nu...
Te poti duce linistit pe Huawei, dar sa te interesezi inainte sa vezi daca poti sta si fara serviciile Google.