| Robi1444 a întrebat:

Ce telefon pot sa primesc GRATIS de la Orange daca imi prelungesc contractul si imi iau abonamentul de 15 euro nelimitat, 2 GB 4G, 200 min EU?
P.S : Abonamentul asta nu e pentru oricine + nici nu este nimic afisat despre acest abonament pe site-ul Orange.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai pile la Orange? Hai lasa-ma! L-a dat si la tv.

| Robi1444 explică (pentru darrio2007):

"Chiar m-a ajutat raspunsul tau". YOU SUCK!
Vrei sa zici ca tu care nici nu ai abonament la Orange si daca vrei sa faci un abonament nou, vei avea si tu oferta asta?! Asta vrei sa zici?

| darrio2007 a răspuns (pentru Robi1444):

Fara suck, bai robita22222222.http://www.gadget.ro/......a-15-euro/

| Robi1444 explică (pentru darrio2007):

Si ce vrei sa imi dovedesti prin link-ul ala?

| darrio2007 a răspuns (pentru Robi1444):

N-ai inteles nimic.Hai sa te cred cu abonamentul ala, domnule SPECIAL.Era doar pentru tine acel abonament.

| Robi1444 explică (pentru darrio2007):

Ia du-te fa acum tu abonamentul asta. Incerci? Macar intreaba daca poti sa faci. N-am zis ca e pentru mine. Am zis ca abonamentul asta poate fi facut doar de cei la care deja au fost abonati si vor sa prelungeasca abonamentul.
Tu esti cel care n-a inteles nimic.

| darrio2007 a răspuns (pentru Robi1444):

Il am deja de o saptamana.Asa ca nu te mai ataca atat.Hai,pa!

| Robi1444 explică (pentru darrio2007):

Ma doare in cot ce ai tu. Ai dat reply degeaba.

| darrio2007 a răspuns (pentru Robi1444):

Vezi ca ai reumatism daca te doare in cot, baietas.

| darrio2007 a răspuns:

Am copii cat tine, bai flacaneata.Dar mult mai intelegatori.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, NU ştiu ce abonament ai văzut tu cu 15 euro!
NU mai sunt decât cu 14 sau 16 ( ori alte valori ( mai mici sau mai mari )...
http://www.orange.ro/abonamente-de-voce/

Apoi, la fiecare teelfon ai 3 opţiuni ( pe site ) :
* cu abonament nou
* cu prelungire abonament
* preţ standard ( fără abonament ).
Din acelea, selectezi bulina aferentă opţiunii "prelungire contract", apoi apeşi tasta "Alege preţ" şi vezi diverse preţuri în funcţie de valoarea abonamentului!

Vezi alte detalii/exemplu la linkul :
https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane#m=1-2-1

https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane?filter=2331#m=1-2-3

https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-s4-mini

Spre exemplu, telefonul Samsung Galaxy S4 Mini îl poți primi la 0 euro doar la un abonament "Pantera 25" ( sau superior ) :
https://www.orange.ro/......xy-s4-mini

Toate cele bune.

| Robi1444 explică (pentru bursuc001):

N-ai inteles. Am facut recent abonament Pantera 15 nelimitat, CE NU APARE PE SITE-UL ORANGE.RO + ca nu il poate face oricine doar cei care se hotarasc sa prelungeasca abonamentul lor, si as vrea sa vad ce oferte de telefoane primesc la acest abonament FARA SA PLATESC NIMIC PE TELEFON!

| bursuc001 a răspuns (pentru Robi1444):

Eu am înţeles perfect!

Dar tu "îţi dai aere" DEGEABA :(
"... abonament Pantera 15 nelimitat... nu il poate face oricine" =))

Serios?
Probabil tu ai fost mai "special" :))

Abonamentul Pantera 15 NU mai există deoarece s-a scos din Oferta Orange :
http://www.orange.ro/abonamente-de-voce/pantera/

Tu l-ai făcut când era ( încă ) în oferta lor ( prin vară-toamnă 2014 ), NU pentru că ai fost mai "special"!

Ţi-am EXPLICAT şi mai sus : ai o MULŢIME de telefoane pe site, TREBUIE să accesezi fiecare link în parte, la fiecare bifezi opţiunea "prelungire contract", dai click pe "Alege pret", eşti redirecţionat pe altă pagină şi acolo vezi preţul în funcţie de valoarea abonamentului!

"Pentru a vedea preturile de care poti beneficia pentru acest telefon, prin prelungirea abonamentului existent sau trecerea la un alt abonament, te rugam sa te autentifici cu contul tau Orange. Daca nu ai deja cont Orange, iti poti crea unul. " - SURSA = linkul anterior.

O zi frumoasă.

| Robi1444 explică (pentru bursuc001):

1. Abonamentul l-am facut acum 7-8 zile.
2. Am zis ce telefoane pot sa cumpar pe langa abonamentul asta FARA SA PLATESC NIMIC!
3. "Pantera 15 este un abonament pe care nu-l găsiți listat pe site-ul operatorului telecom. Dacă ești client Orange și dorești a-ți prelungi contractul ți se oferă posibilitatea de a opta pentru acest nou abonament."
4. N-ai inteles nimic. Esti praf.

| bursuc001 a răspuns (pentru Robi1444):

Copilaş, tu eşti "PRAF" rolling on the floor

Drept urmare, NU are sens să-mi PIERD timpul cu tine şi te vei alege cu un minunat IGNORE laughing

O seară frumoasă.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Te rog sa ii apelezi pe colegii de la Serviciul Clienti, la numerele 411 sau 0212033030, pentru a afla ce oferta poti primi.

O zi buna,
Orange Helper

| AliLina2 a răspuns:

Pai uite-te pe link-ul de mai jos si cauta si tu ce telefoane iti place la 14 euro.

https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane