| Xbam a întrebat:

Ce telefon sa-mi cumpar SAMSUNG Galaxy S 3 sau iphone4s? CARE e mai bun?

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Depinde de gusturi fiecare are cate un plus sau un minus. Eu unul prefer Apple si as alege Iphone 5 in loc de Samsung Galaxy S3. 4s-ul concureaza cu S2-ul, S3-ul e o alta generatie mai performanta. Dar chiar si asa perfer sistemul de operare iOS pentru ca isi face treaba impecabil, la orice ora, indiferent cat "forjez" telefonul. Android-ul mai are cateva probleme, asemeni iOS-ului cand ii faci Jailbreak si ii sunt inlaturate restrictiile (sunt puse acolo cu un scop nu sunt aia de la Apple comunisti chiar daca fac bani frumusei din asta). Alt motiv pentru mine e design-ul care imi place mai mult la Apple. Sticla, metal lasa un feeling foarte placut, dimensiunile sunt mai mici ceea ce mie imi place S3-ul, chiar si S2-ul mi se par prea mari si cu iOS-ul foarte stabil si cu un meniu intuitiv e o placere sa folosesti telefonul fara batai de cap. Chiar consider ca desi S3-ul e de nu stiu cate ori mai performant decat 4s, cand deschizi vreo 10 aplicatii si treci din una in alta parca pe Iphone se misca putin mai bine (desi ar trebui sa mearga de 2 ori mai prost dpdv al procesoarelor). Intrebarea aici e ce ti se potriveste tie cel mai bine. 4s-ul mi se pare ca face ce ar trebui sa faca un smartphone (lucrurile care marea majoritate la folosesc zilnic) la fel de bine ca un S3. Deci cu ce te ajuta procesor quad core daca jocurile existente chiar si cele performante ruleaza foarte bine si pe 2 procesoare? Nu mai zic de facebook, browsing care oricum se incarca instant nu poti sesiza diferenta, din contra cateodata Android-ul mai face probleme si chiar daca procesoarele sunt foarte performante, pagina ti se deschide putin putin mai greu decat un telefon mai slab ca performante dar cu un OS mai rapid.

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

In momentul de fata este mai bun SAMSUNG Galaxy S 3. dar mai asteapta ca trebuie sa apara HTC One X.

| Popescu_Robert_1996 a răspuns:

Cel mai bine iti iei un s2. de ce?
pentru ca are o interfata clasica usor de utilizat, camera de 8mp este ca la s3 si ecranul de 4, 3 si procesorul dual-core sunt mai mult decat suficiente pentru jocuri