| Ap_Gabriel_2001 a întrebat:

Ce trebuie sa fac atunci cand mi se inchide telefonul (Allview A5 quad) in timp ce ma joc, chiar daca am bateria peste 50%?

1 răspuns:
| user017 a răspuns:

Sa deschizi telefonul si sa-ti reiei jocul de unde ai ramas, bine, asta daca mai ai baterie... glumeam, jocurile de obicei "papa" multe resurse, automat si acumulatorul. Cand ai chef sa te joci jocuri pe telefon iti recomand sa stai cu el la incarcat, Allview-urile parca stiu ca nu sunt asa stralucite in legatura cu acumulatorii. Iar treaba ca procentajul probabil telefonul nu reuseste sa calculeze in cat timp capacitatea bateriei scade pana cand tel. trebuie sa se inchida (descarcarea se face prea rapid).