| Emily990 a întrebat:

Cineva s-a jucat pe telefonul meu si mi-a pus codul PUK, cum il pot afla? nu pot deschide telefonul.

19 răspunsuri:
| Moisie a răspuns:

Codul PUK il gasesti atasat la cardul cu care ai cumparat cartela

| Axys a răspuns:

Apeleaza *100# de pe orice numar Orange functional si alege optiunea 7- PUK si suspendare, unde ti se va cere numarul de telefon.

Poti afla codul PUK si prin apel la 484

| antimulte a răspuns:

Suni la relatii clienti, de pe alt telefon, sau cauti suportul ala de plastic, de tip card, din care ai scos sim-ul (daca il mai ai).

| panther2007 a răspuns:

In primul rand spune ce telefon ai?
In al doilea rand despre ce cod este vorba?
Codul puk este al cartelei nu al telefonului
Ca sa afli codul puk poti sa suni la servicii cu clienti de pe un alt numar(din cate stiu eu toti operatori iti pot pune la dispozitie codul puk al unui numar asta daca nu e abonament)

| Captoresque a răspuns:

Când ți-ai cumpărat cartela, din același card unde se afla cartela, sub codul PIN trebuie să se afle și un cod PUK.

| ELEMENT3110 a răspuns:

Du-te la o firma de telefoane (Orange, Vodafone, cosmote ) si o sa ti-l repare ei. Atentie trebuie sa ii platesti.Mi-e mi s-a intamplat asta de aia i-am scos codul.

| Gamer2000 a răspuns:

Contacteaza serviciul de relatii cu clientii al cooperatorului retelei tale si alege optiunea de recuperare cod puk introducand numarul tau de telefon si apoi vei primi un mesaj cu codul tau puk dar trebuie de pe alt numar sa faci asta!

| abcde12345 a răspuns:

Ti-a pus cod Pin, nu puk... Du-te la un magazin reprezentant si vorbeste cu vanzatorul pentru aflarea codului PUK pe care il introduci sa deblochezi cartela

| denisadr a răspuns:

Uita-te pe cartela pe care ai numarul de telefon, daca ai pierduto, trebuie sa te duci la un specialist deoarece el poate gasi codul.

| DesertRat95 a răspuns:

De pe un alt tel suni la relatii cu clienti si acolo o sa gasesti sectiunea cu Codul PUK. Incerca si Enjoywinking

| RebecaAnaMaria a răspuns:

Nu neaparat iei alt telefon de la mama ta de exemplu.dar sa nu fie pe abonament..si in aceeasi retea ca tine si dai la *100# si la "contul meu" dupa la "urgente" si la "puk" si scrii nr tau de telefon..si il afli.asa apare la Vodafone. la cosmote tot la *100# dar nu stiu ordinea exacta happy funda puppy dog eyes

| RebecaAnaMaria a răspuns:

Iei alt telefon de la mama ta de exemplu.dar sa nu fie pe abonament..si in aceeasi retea ca tine si dai la *100# si la "contul meu" dupa la "urgente" si la "puk" si scrii nr tau de telefon..si il afli.asa apare la Vodafone. la cosmote tot la *100# dar nu stiu ordinea exacta. funda puppy dog eyes

| adryanna a răspuns:

Daca esti pe cosmote 1234, suni de pe alt telefon si urmezi instructiunile

| Madalinka a răspuns:

Mi s-a intimplat si mie asta odata si am mers la magazinul firmei de unde l-am cumparat si acolo am primit raspunsul.
Sper ca te-am ajuta, fundita?

| Diia_Dianutza_1997 a răspuns:

Suna relati client happy succes

| Ta12ta a răspuns:

Toate telefoanele au acelesi cod PUK, suna la *100# si da la servici acolo gasesti cadul PUK, sau gaseste o carte di aia care este cartela cand o cumperi.

| GEORGIGEORGIGEORGI123 a răspuns:

Trebuie sa ai cardul acela unde a fost si cartela are, cred 9 cifre. succes

| AdeLove1 a răspuns:

Poti sa te uiti pe cartele sau sa te duci in magazinul de unde ai luat telefonul sau sa suni la Orange, Vosmote ( depinde pe ce retea esti tu ).

| AdeLove1 a răspuns:

Poti sa te uiti pe cartela sau sa te duci in magazinul de unde ai luat telefonul sau sa suni la Orange, Cosmote ( depinde pe ce retea esti tu ).