| AlinaFrunza1234 a întrebat:

Cred ca telefonul meu s-a virusat pentru ca nu se mai deschide,adica singurele lucruri pe care le mai face sunt : cand deschid telefonul arata doar "Samsung" si modelul si pot sa il las si o ora asa, ca tot nu se deschide si cand il pun la incarcat imi arata bateria dar nu ca se si incarca.As putea sa il repar acasa?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îl pui la încărcat timp de 2-3 ore şi, apoi, FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat, să încerci să vezi dacă se deschide corect.
Dacă se deschide, atunci e ok şi este posibil să fi fost descărcată/defectă bateria.

Dacă nu se deschide deloc, atunci poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset".

Dacă nu ştii cum se face "factory reset", să precizezi EXACT ce model de telefon ai...

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune!

| Pool77 a răspuns:

Incearca sa intrii in recovery mode. De acolo da-i un "Wipe Data cache" daca nici asa nu se rezolva atunci in service cu el, sau daca te pricepi sa-i pui tu un Room.

| Amg_Diana_1997 a răspuns:

Scoate-i bateria. Așa îmi făcea și al meu.