| PappZsoltAndras a întrebat:

Cu câteva luni în urmă am făcut o prostie pe telefon. Am un Samsung a8 2018 si am vrut să instalez TWRP si din greșeală am sters Android-ul de pe telefon asa ca am fost nevoit să intru pe sammobile si sa instalez Android-ul pe telefon din nou. Desigur mi s-a pornit knox-ul si anumite lucruri nu mai merg, dar nu despre asta am vrut să vorbesc. Pot cumva să primesc Update -uri fara sa fiu nevoit să instalez Android-ul din nou cu versiunea necesară. Dau funda celor care ma pot ajuta.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Nu o să primești update.
Mergi la Samsung sa iți instaleze softul original.
Apoi o să ai update.
Nu știu cât o să iți ceară.
Reinstalarea soft e lucru de 5 minute cel mult și dacă nu intâlnești un nesimțit o să il resofteze rapid nefiind nevoit să lași telefonul acolo.
Samsung nu service autorizat.