| Nicolae_Cristi_1984 a întrebat:

Cu Nokia 6 nu mai pot sa fac sau sa primesc apel. Cand vreau sa apelez se inchide asta de la ultimul update la Android 9 am facut reset la setarile din fabrica nimic, in plus are sechele daca setez luminozitatea unde vreau eu se da la loc mereu.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La reparat cu el. Daca umbli la el la fel cum scrii, cred ca s-a speriat.

| denisTiky a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau...dar poate ar trebui sa mai repeti odata clasele 1-4, scrii jalnic!

Singurul lucru pe care pot sa ti-l spun e ca luminozitatea se face "cum vrea ea" pentru ca ai bifat undeva sa se lumineze ecranul singur(pe baza luminii pe care o primeste, regleaza singur lumina ecranului, adica, cu cat lumina bate in telefon mai tare, cu atat luminozitatea se da mai tare ca sa poti vedea bine in ecran pe timp de zi sau cand esti afara) Ca sa scoti aceasta chestie trebuie doar sa debifezi ceva pe undeva prin meniu(nu ma pricep sa iti spun exact unde ca nu am avut niciodata Nokia) dar te descurci tu... sper

Asadar domnule nicolae cristi, tot ce poti sa faci sa rezolvi problema este sa il duci la un prieten care se pricepe mai bine sau la un service specializat. Si nu uita, abecedarul nu e asa scump, eu zic sa il mai studiezi odata, poate se rezolva problema cu scrisul!

bafta!