| Tazzer a întrebat:

Cum deblochez un card micro sd?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-am înţeles EXACT la ce te referi!
NU ai dat detalii ( ce problemă are şi ce s-a întâmplat cu el )...

Dacă l-ai parolat şi acum NU mai şti parola, atunci NU mai ai ce să-i faci!

Dacă are vreun virus, atunci e posibil să NU-l mai poţi accesa.

Ca metode generale, poţi încerca să-l accesezi direct din Meniul telefonului şi, eventual, să-l formatezi de acolo; sau să conectezi telefonul cu cablul de date usb la Pc şi să încerci să-l accesezi/formatezi de pe Pc.
Ori, cu adaptor/cititor de carduri, aşa cum preciza @Μιχaελa.

Dacă nu reuşeşti cu nici o metodă, atunci poţi încerca să-l duci la un Service ( poate ai noroc ) sau îl poţi arunca.

Toate cele bune.

| MihaelaDart a răspuns:

Deblocarea se face cu un card reader (atasat la pc) si apoi formatezi cardul.

Ca sa vezi cum arata card readerul si de unde il poti cumpara : http://www.shopmania.ro/......md-1825872

| Tazzer explică (pentru MihaelaDart):

Am card reader incorporat in unitate happy

| Tyysonn a răspuns:

Prea putine detalii, de obicei un card micro sd nu se blocheaza. Ai facut cv cu el, nu ti-l vede telefonul, calculatorul?
ofera cateva detalii.
Poti sa incerci sa dai click dr pe el si sa dai format.

| Tazzer explică (pentru Tyysonn):

Nu il vede nici telefonul nici calculatorul.L-am primit de la un amic care a spus ca el nu stie ce sa ii faca a zis ca a pus parola pe el si a bagat de multe ori parola gresita si de aceea happy