| anonim_4396 a întrebat:

Cum descarci o arhiva? Am nevoie sa descarc o arhiva pentru urmatorul proces >>> http://www.allview.ro/......re-a4-all/

Răspuns Câştigător
| Nelu62 a răspuns:

Dai clic pe Descarca fisierele aici! si dezarhivezi cu WinRAR:
http://winrar.ro.softonic.com/

| anonim_4396 explică (pentru Nelu62):

Ce e o arhiva (aici)? ce inseamna a dezarhiva si la ce ajuta?

8 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

A dezarhiva = a scoate din arhiva anumite fisire, jocuri sau filme.de obicei sunt arhivate pentru a ocupa un loc cat mai mic in pc.sau pe un CD/DVD.programele de arhivare sunt : winrar, winzip.ca sa poti dezarhiva si arhiva un fisier sau ce ai tu nevoie trebuie sa ai aceste programe instalate la tine in pc.cum recunosti daca fisierul respectiv e arhivat; simplu.iti apare fisierul acela sub orma unor carticele, iar ca sa il dezarhivezi iti instalezi winrar sau winzip.depinde cu ce e arhivat...pe pc-ul tau apoi dai click dreapta pe fisierul arhivat si iti apar 3 optiuni
1.prima optiune "Extract Files"...se foloseste pentru a putea tuh sa alegi unde ai vrea sa iti dezarhiveze respectivul fisier.
2.a 2 a optiune "Extract here".se foloseste pentru a putea sa dezarhivezi fisierul exact unde se afla si cel arhivat si nu it face un alt subfolder separat cu fisele pe care le contine.
3.a 3 a optiune "Extract to."..se foloseste pentru a dezarhiva fisierul insa iti face un subfoler separat cu toate fisele ce le contine

| anonim_4396 explică (pentru Nelu62):

Vad ca te pricepi, imi spui te rog cum sa descarc arhiva data in linkul de mai sus?

| Nelu62 a răspuns:

Ti-am spus in raspunsul de mai sus: clic pe,, Descarca fisierele aici!" (in partea de jos a paginii)

| anonim_4396 explică (pentru Nelu62):

Ok,pot sa par proasta dar nu scrie nicaieri "descarca fisierele aici"

| Nelu62 a răspuns:

Deasupra de banda neagra orizontala, sub,, ATENTIE! Sub nici o forma sa nu intrerupeti operatiunea de actualizare.
Actualizarea de soft este o operatiune care se realizeaza pe propria raspundere urmand cu exactitate pasii prezentati mai sus."

| anonim_4396 explică (pentru Nelu62):

se copiaza in radacina unui card sd inseamna ca trebuie pur si simplu sa'l copii acolo da?

| Nelu62 a răspuns:

Da.