| weapon a întrebat:

Cum imi actualizez versiunea de Android la telefonul LG Optimus P-700? De la 4.0.3 la 4.0.4?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că acest model de telefon are update OFICIAL la Android 4.0.4!

ÎNTÂI încarcă telefonul/bateria ( să fie 100 % ), apoi încerci să faci update!

Poţi încerca să faci update ( dacă găseşte vreo versiune superioară ) aşa cum este EXPLICAT la linkul OFICIAL :
http://www.lg.com/ro/suport-mobil/lg-Optimus-L7-P700

Poţi încerca să faci update "on air", din Meniul telefonului.
Dacă NU găseşte update, atunci poţi încerca să faci update din LG Mobile Support Tool.

Preferabil să ai LG Mobile Support Tool instalat pe laptop/Pc - îl poţi downloada de la linkul :
http://www.lg.com/ro/suport-mobil/lg-Optimus-L7-P700 ( secţiunea "Actualizari software" )

Conectezi cablul de date USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează LG Mobile Support Tool atunci este ok.

Aşa cum ziceam, trebuie ca, ÎNAINTE de asta, să descarci şi să instalezi pe Pc programul LG Mobile Support Tool de pe site-ul OFICIAL, de la linkul anterior.

Toate cele bune.

| yourFanta a răspuns:

Prin LG PC Suite

| TobiRami a răspuns:

Nu poti, decat daca ai net pe telefon, va aparea singura actualizarea sau poti sa il cauti pe Magazin Play(cu conditia sa scrii versiunea la care vrei sa il aduci). Sper ca te-am ajutat.