| Zas a întrebat:

Cum fac update la versiunea de android 4.0.3 la 4.1?( telefonul este s2)

1 răspuns:
| dariusboss13 a răspuns:

Am reusit sa pun Jelly Bean pe S2 in sfarsit FARA CABLURI CONECTATE LA TELEFON( OTA) Statul de asteptare si fara a vrea sa pierd garantia telefonului utilizand odin, am cautat putin pe net cum sa fac acest lucru. Nimic mai simplu, fara sa conectez nici un cablu la telefon am realizat update-ul.
Am procedat in felul urmator: am tastat pe tel *#272*IMEI-ul telefonului# si iti apare o lista de CSC-uri. Am selectat CSC de Spania si anume FOP am dat install, telefonul si luat restart si a pornit ca la inceput dar in limba spaniola( dupa aceasta operatiune se reseteaza tot) difereanta dupa aceasta operatiune e ca atunci cand am dat actualizare software, acesta a gasit update-uri. Prima data a instalat ceva de vreo 40 de mega si la fel si-a luat restart dar ramasese 4.0.3., dupa acest update la o noua actualizare a inceput sa downloadeze vreo 400 si ceva de mega dupa acest al doilea download s-a restartat si a inceput instalarea. In final rezultatul a fost multumitor: sistem 4.2.1, cartela de Orange merge ( tel e luat la liber de la eMAG) si nu va faceti griji ca e e de Spania, puteti schimba limba in romana si totul e ok. Sper sa fie de folos cuiva cele scrise mai sus. Funda!