| ionutalexradu a întrebat:

Cum imi pot muta aplicatiile pe Samsung galaxy ace plus pe cardul sd EXTERN?(memoria interna o vede din doua bucati si una e card sd (sd intern banuiesc). Telefonul e root-at si are android 4.4 KitKat. Am incercat AppMgr III, link2sd si din setarile lui dar toate nu au facut decat sa mi le mute in sd-ul intern.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Instaleaza aplicatia asta pentrui kitkat care reface setarile pentru a putea scrie pe SD card si pe urma poti incerca din nou:
https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix&hl=en

| LenoreVoldaren a răspuns:

Android KitKat pe Ace Plus? Tu îţi dai seama la ce riscuri îţi expui telefonul?