| blablabla2000 a întrebat:

Cum imi pot sterge virusii de pe telefon? Au intrat in folderul cu jocuri un se instalau aplicatiile automat si pot intra in el sau sa-l sterg. Sunt bune acele coduri de pe net de resetare software sau hardware? As putea scapa asa de virusi? Mentionez ca nu pot instala antivirus ca nu-i asa de performant telefonul...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci da-i full scan la calculator, cu telefonul conectat la calculator.Si iti scaneaza antivirusul din calculator orice folder din telefon. Daca antivirusul are optiune sa bifezi ce local disc sa scanezi, bifezi nmai localul cu telefonul asa dureaza mai putin. Dupa scanare, stergi virusii si eventual tot ce e in carantina. Succes.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca i antivirus pe calculator si un cablu de date, conectezi telefonul la calculator(laptop) si deschizi fiecare folder si scanezi cu antivirusul.Folder cu folder, nu numai jocurile ci tot.

| blablabla2000 explică (pentru anonim_4396):

Prin cablul de date pot sa accesez doar fisierele cu muzica, videoclipuri, fotografii nu si pe cel unde sunt instalate aplicatiile

| anonim_4396 a răspuns (pentru blablabla2000):

Nu conteaza, antivirusul scaneaza tot telefonul Uite, multumesc de fundita. Descarci pe calculator, super Antispyware si il instalezi. Inainte sa sccanezi cu el, bagi telefonul in usb. Apoi la superantispyware selectezi complet scan. Dupa aceea dai scan your computer.and iti apare sa selectezi ce anume vrei sa scanezi, bifezi toate.Te tine cca 50 de minute dar scaneaza fiecar fila in parte si de pe telefon si din calculator, absolut tot.Bineinteles ca jocurile sunt virusate.TOATE,poate sa spuna oricine ce vrea dar toate jocurile sunt virusate.O zi bua.

| popadrian96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut am si eu acceiasi problema merge si pe Samsung gt-s5830i s-au gt-s5360 >?

| anonim_4396 a răspuns (pentru popadrian96):

Da,pe orice telefon dar mai mai ok ar fi sa descarci propriul antivirus pe telefon din Google play.

| anonim_4396 a răspuns (pentru blablabla2000):

Atunci da-i full scan la calculator, cu telefonul conectat la calculator.Si iti scaneaza antivirusul din calculator orice folder din telefon. Daca antivirusul are optiune sa bifezi ce local disc sa scanezi, bifezi nmai localul cu telefonul asa dureaza mai putin. Dupa scanare, stergi virusii si eventual tot ce e in carantina. Succes.

| popadrian96 a răspuns:

Salut, am si eu aceiasi problema cu un Samsung gt-s5830i, si incerc sa-l devirusez da nu reusesc, tu ai reusit, cum ai rezolvat problema >?